وکیل مدافع شکات پرونده سکه ثامن از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات طراحان سایت پرونده سکه ثامن در شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو تهران به ریاست قاضی قاسمی خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رسول کوهپایه زاده در این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه بستر فعالیت‌های مجرمانه متهم اول پرونده فرهاد زاهدی فر در سایت سکه ثامن انجام  می‌شد و با توجه به اشراف و اطلاعات و مساعدت های فنی و تکنیکی متهمین طراح پرونده، در این خصوص به متهمین اتهام معاونت در کلاهبرداری تفهیم شد.

وی افزود: متهمین مربوطه از آنجا که اطلاعات لازم را در خصوص چگونگی انجام عملیات خرید و فروش و قیمت گذاری و وارد کردن قیمت‌ها به صورت دستی در سایت را داشتند و با رانت اطلاعاتی  منفعت‌های کلان میلیاردی کسب کرده بودند،  در نهایت دادگاه برگزار و آخرین دفاع اخذ شد. ان‌شاءالله در مهلت قانونی رای صادر خواهد شد.

براساس این گزارش  کوهپایه زاده ۱۲ شهریور ماه  از تعیین وقت رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف سوم و چهارم پرونده، در شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو تهران در ۲۴ ابان ماه سال جاری خبر داد و گفته بود که  در مرحله دادسرا نسبت به دو متهم که از طراحان سایت سکه ثامن بوده‌اند، قرار منع تعقیب صادر شده بود که به وکالت از موکلین و شکات پرونده نسبت به قرار منع تعقیب اعتراض کردم و اعتراض پذیرفته و قرار منع تعقیب نقض و  دستور جلب به دادرسی صادر شد.

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ۲۴ دی ماه سال ۹۸ در نشست خبری از محکومیت متهم پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس خبر داده بود.