واشنگتن شب و روز آرامی را پشت سر نگذاشت، طرفداران ترامپ به دعوت او در خیابان های پایتخت تجمع کرده و معترض نتایج انتخابات شدند، ترامپ که از حضور چند ده هزار نفری طرفدارانش خرسند بود در میان آنان حضور یافت . رئیس جمهور آمریکا همچنین در توئیت های پی در پی کل نظام انتخابات آمریکا را زیر سوال برد، این اتفاقات در حالی اتفاق می افتد که بسیاری از رسانه های آمریکا از پوشش اخبار مربوط به این تظاهرات خودداری می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هواداران ترامپ  در راستای ادعای او برای تقلب انتخاباتی از برخی ایالت‌های آمریکا خود را به مقابل کاخ سفید رسانده‌اند تا راهپیمایی به سمت دیوان عالی آمریکا داشته باشند، این تجمع «راه‌پیمایی میلیونی "آمریکا را دوباره عالی کن"» نام گذاری شد.

گروه‌های راست‌گرای افراطی نظیر «پسران مفتخر» که اکثراً مسلح هستند با شعار، «دزدیدن دی‌سی‌ (واشنگتن) را متوقف کنید» و «نگه‌دارندگان پیمان» برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده‌اند.

ترامپ نیز   با ماشین به جمع معترضین پیوست و  سپس به سوی زمین گلف خود حرکت کرد.

این راهپیمایی‌کنندگان خواستار آن بودند تا ترامپ از واگذاری قدرت به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب خودداری کند. تجمع معترضین البته به خشونت هم کشیده شد.

رئیس‌جمهور آمریکا که گویا از حضور چند هزار نفری طرفداران خود در واشنگتن هیجان‌زده شده، شروع به توئیت‌های متوالی کرده و نظام انتخاباتی آمریکا را فاسد و مملو از تقلب خواند.

وی ابتدا توئیت کرد «ما پیروز می‌شویم!» و سپس در توئیت دیگری نوشت: «مردم، سرقت شدن این انتخابات از آنها توسط کمپانی خصوصی افراطی چپ‌گرای "دومینیون" و دیگران را تحمل نخواهند کرد».

رئیس‌جمهور آمریکا تنها چند دقیقه بعد مجددا نوشت: «صدها هزار نفر از مردم حمایت خود [از من را] در واشنگتن نشان دادند. آنها انتخابات فاسد و متقلب را تحمل نمی‌کنند».

ترامپ در توئیت دیگری نشان داد که حتی به بازشماری آراء در ایالت جورجیا - که خواست ستاد انتخاباتی خودش بوده - نیز راضی نشده و افزود: «بازشماری دستی آراء در جورجیا، اتلاف وقت است. آنها امضاءها را تطابق نمی‌دهند. بازشماری را تا زمانی که تطابق دهند، متوقف کنید. اجازه ندهید دموکرات‌های افراطی چپ‌گرا، انتخابات را سرقت کنند».

وی بعد از بازتوئیت چندین کلیپ ویدئویی از برنامه‌های شبکه محبوبش «فاکس‌نیوز» درباره احتمال تقلب در انتخابات، در توئیت دیگری مدعی شد: «آنها به ناظران انتخاباتی ما اجازه ورود به اتاق‌های شمارش آراء را نمی‌دهند. ما به تنهایی در آن پیروز شدیم!»

رئیس‌جمهور آمریکا که از عدم پوشش این تظاهرات توسط رسانه های آمریکایی خشمناک است در توئیتی به افشای عدم صداقت رسانه‌های تلویزیونی این کشور پرداخته و تصریح کرد: «فاکس‌نیوز و شبکه‌های اخبار جعلی، [تصاویر] این گردهمایی عظیم را نشان نمی‌دهند. در عوض، خبرنگاران خود را در خیابان‌های تقریبا خالی مستقر کرده‌اند. ما اکنون تحت سرکوب رسانه‌ها قرار داریم!»

کمپانی توئیتر نیز با زدن برچسب هشدار روی توئیت‌های رئیس‌جمهوری آمریکا، نوشت ادعای وی درباره تقلب در انتخابات «مورد مناقشه» بوده و صحت آن تایید نشده است.

سخنگوی کاخ سفید نیز در پیامی در توییتر مدعی شد که بیش از یک میلیون نفر از طرفداران رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن حضور یافتند.  این در حالی است که خبرگزاری فرانسه در برآورد میزان تجمع طرفداران ترامپ در اطراف میدان آزادی واشنگتن نوشت که این تجمع هزاران نفری بوده است.