ایرنا- جان کری و جیک سالیوان با انتشار پیام‌های جداگانه به انتصاب خود در کابینه جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا واکنش نشان دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایرنا، سالیوان که به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شده است، دوشنبه شب در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: رئیس جمهوری منتخب بایدن به من آموخت که در بالاترین رده‌های دولت برای حفاظت از امنیت ملی به چه چیزهایی نیاز است.

سالیوان افزود: بایدن از من خواسته است که به عنوان مشاور امنیت ملی وی خدمت کنم. در دوره خدمتم، هر کاری که در توانم باشد برای حفظ امنیت کشورمان انجام می‌دهم.

کری وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز که به عنوان فرستاده ویژه در امور آب و هوایی منصوب شده است، در پیامی توئیتری اعلام کرد: کاری که با معاهده پاریس شروع کردیم راه زیادی تا تمام شدن دارد. به دولت باز می‌گردم تا آمریکا را در مسیر حل بزرگ‌ترین چالش پیش روی این نسل قرار دهم.

سالیوان و کری در مذاکرات هسته‌ای با ایران نقشی اساسی داشتند. تیم بایدن در معرفی سالیوان نوشت: وی یکی از مذاکراه کنندگان اصلی در گفت ‌وگوهای اولیه بود که راه را برای توافق هسته‌ای با ایران هموار کرد.

بایدن دوشنبه شب همچنین آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر خارجه، الخاندرو مایورکاس را وزیر امنیت داخلی، آوریل هینس را مدیر آژانس اطلاعات ملی و لیندا توماس گرینفیلد را سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد منصوب کرد.