سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی ترور یکی از دانشمندان حوزه دفاعی و هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«چوی یونگ سام» سخنگوی وزرات امور خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه ترور شهید «محسن فخری زاده»، دانشمند ایرانی حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» چوی یونگ سام گفت: «تأکید می‌کنیم که چنین اقدامات مجرمانه خشونت‌باری برای صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه سودمند نیست».

این دیپلمات کره‌ای افزود: «با توجه به عدم قطعیتی که درخصوص اوضاع خاورمیانه وجود دارد، دولت ما با هرگونه اقدامی که تنش‌ها را تشدید کند و بر ثبات منطقه اثر بگذارد مخالف است».

محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودروی ایشان به شهادت رسید. روزنامه آمریکایی «نیویورک ‌تایمز» در پی حادثه تروریستی ایران که در آبسرد دماوند به وقوع پیوست، در گزارشی به نقل از مقام‌های اطلاعاتی نوشت که رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید فخری زاده بوده است.

از طرف دیگر، یک مقام اطلاعاتی غربی نیز به صراحت گفته بود که ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران نقشه دیرباز رژیم صهیونیستی برای خرابکاری در برنامه هسته‌ای ایران بوده است.

مقام‌های ایران ضمن محکوم کردن این عملیات تروریستی و تاکید بر خدمات بسیار زیاد شهید فخری‌زاده در حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای اعلام کردند، راه این دانشمند شهید ادامه می‌یابد و مسببان این عملیات تروریستی پاسخ درخور دریافت خواهند کرد.

تاکنون بسیاری از کشورها، سازمان‌ها و نهادها از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا این اقدام تروریستی را محکوم کرده‌اند.