در مقاله زیر نکات مهم در انتخاب و خرید انواع وان جکوزی های خانگی و مزایای جکوزی ها برای سلامتی بدن و خواص درمانی آب گرم را با هم می‌خوانیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

برای خرید وان جکوزی مناسب بهتر است ابتدا با این محصول  و ویژگی های آن کاملا آشنا شوید.جکوزی ها در واقع حوضچه ای بسته است که در دیواره های آن پمپ های قوی آب وجود دارد .استفاده از این پمپ ها در جکوزی باعث ایجاد حالت درمانی در افراد می شود .استفاده از این وان ها در رفع خستگی روزانه نیز بسیار موثر می باشد.ماساژ در زیر آب از روش‌های درمانی مؤثر در رفع درد های گرفتگی عضلانی و مفاصل و... می باشد.در استفاده ی موثر تر می توان به علاوه ی استفاده از این ماساژور ها از املاح مخصوص در آنها استفاده کرد که خاصیت درمانی را بیشتر می کند.در برخی از این جکوزی ها برای اثر بخشی بیشتر در قسمت پشت سر و در قسمت انتهایی وان جکوزی که پاها قرار می گیرد ماساژور هایی ایجاد شده است که عملکرد این دستگاه را بالا تر می برد. برای تزئین جکوزی ها معمولا ازسرامیک ها و کاشی ها استفاده می کنند.

وان جکوزی

اندازه های ابعاد  وان جکوزی 

وان جکوزی ها از نظر ابعاد ایجاد شده به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. وان جکوزی یک نفره 
 2. جکوزی های چند نفره

جکوزی یک نفره 

در جکوزی یک نفره از یک پمپ در جهت ایجاد فشار لازم برای یک نفر استفاده می شود و در واقع از لحاظ  اندازه ای مانند وان حمام است.جنس بدنه ی این وان نوع از جکوزی ها از فایبر گلاس بوده و معمولا در حمام و اتاق ها نصب می شوند.در این محصول چاهی تعبیه شده که پس از هر بار استفاده می توان آب پر شده در این وان را تخلیه کرد .به علاوه با توجه بله ویژگی هایی که هر شرکت تولید کننده در تولید این محصول دارند می توان در برخی از آن ها شاهد المنت های حرارتی بود که در گرم کردن آب پر شده در وان موثر باشند.

وان جکوزی یک نفره

جکوزی های چند نفره

ابعاد جکوزی های چند نفره با توجه به ظرفیت های آن ها متفاوت است .ظرفیت های جکوزی های چند نفره شامل:

 • جکوزی های دونفره
 • جکوزی های چهارنفره
 • جکوزی های 6 نفره
 • جکوزی 8 نفره
 • جکوزی 12 نفره

می باشد.برخی از این جکوزی ها در محل ساخته شده و بعضی هم به صورت از پیش ساخته شده هستند .از جمله جکوزی های از پیش ساخته که جزء  وان جکوزی ارزان به حساب می آیند ,جکوزی های بادی می باشند .

تجهیزات اضافی وان جکوزی ها

از جمله مواردی که در تعیین قیمت وان جکوزی ها موثر است تجهیزت اضافی که در آن ها ایجاد شده است.از جمله ی آن ها می توان به :

 • ماساژور،
 • اسپیکر ضدآب،
 • ریموت کنترل
 • چراغ‌های پس‌زمینه
 •  چراغ‌های زیر آب، ،
 • صفحه کنترل کامپیوتری،
 • رادیو،
 • سیستم تزریق گاز ازن برای استرلیزه کردن آب
 • و بالشتک زیرسری اشاره کرد.

استفاده از وان جکوزی ها با حرارت آب بالا برای مادران باردار توصیه نمی شود زیرا گرمای ایجاد شده در وان به کودک در رحم مادر آسیب می رساند.به علاوه استفاده از انواع لنزها چه طبی و چه غیر طبی با توجه به حرارت آب توصیه نمی شود.

یکی از نکات مفید دیگر در استفاده از وان و جکوزی ها به غیر از خواص درمانی در صرفه جویی میزان آب مصرفی در حمام ها موثر است .با توجه به اینکه هر فرد در حمام به صورت میانگین حدود 170 لیتر آب مصرف می کند در حالی که برای پر کردن  یک وان یک نفره حدود 70 لیتر آب لازم است و به علاه به علت آنکه پس از استفاده از این محصول تمام چربی های سطحی آماده ی از بین رفتن هستن با یک شستشوی سطحی این کار میسر می شود.

فروشگاه تجهیزات ساختمان نوبساز

نوبساز یکی از معتبر ترین شرکت ها در زمینه ی فروش انواع تجهیزات ساختمانی و خانگی از جمله انواع وان جکوزی ها , کابین های سونا و انواع دوش ها به علاوه تجهیزات آشپزخانه ای مانند انواع گازهای رومیزی ,فرها , هود ها , سینک ها و کابینت ها  می باشد و در این زمینه در تلاش است تا با ارائه ی بهترین کیفیت ها همواره رضایت مشتریان خود را جلب کند.

از جمله وان جکوزی هایی که در این شرکت به فروش می رسد وان جکوزی های تک نفره , دو نفره ,  چهار نفره و حتی جکوزی های شش نفره می باشد .برند های این محصولات شامل :  باداب ,تنسر,داتیس ,زرین آب ,سنی پلاس ,شاینی و... که  مطرح ترین های این محصول است.

 

فروشگاه تجهیزات ساختمان نوبساز