تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین شاهد بیشترین افزایش در ۵ ماه اخیر بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از رویترز، کشور چین امروز شاهد بیشترین افزایش تعداد مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در 5 ماه گذشته بود. مقامات بهداشت ملی چین امروز (دوشنبه) با انتشار این خبر اعلام کردند که تعداد مبتلایان در استان هبی در اطراف پکن درحال افزایش است.

شهرستانی در استان هیلونگ جیانگ واقع در شمال شرقی چین امروز و پس از گزارش مبتلا شدن افراد جدیدی به ویروس کرونا برای قرنطینه آماده شد. کمیسیون بهداشت ملی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که استان هبی دارای 82 مورد ابتلای محلی از 85 نفری است که در روز گذشته به ویروس مبتلا شده‌اند.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا به 103 مورد رسیده که بیشترین آمار از 30 جولای به بعد به شمار می رود.

این درحالی است که مقامات چینی از ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به این کشور در تاریخ 14 ژانویه (25 دی) به منظور بررسی منشا ویروس کرونا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، پیشتر پکن به صورت ناگهانی از ورود کارشناسان به این کشور جلوگیری کرده بود. سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در واکنش به اعزام نشدن تیمی از سازمان بهداشت جهانی به این کشور برای بررسی منشا شیوع ویروس کرونا گفت که تاخیر در اعزام این تیم تنها یک موضوع مربوط به مراحل صدور ویزا نیست.

به گفته وزارت خارجه چین، موضوع ردیابی منشا (کرونا) فوق العاده پیچیده است. به منظور انجام شدن بدون مشکل کار کارشناسان در چین، ما باید اقداماتی لازم را انجام داده و برنامه ریزی هایی دراین ارتباط انجام دهیم.