«کارگروه تعامل» اصلاح‌طلبان، معیارها و اولویت‌های انتخاب اشخاص حقیقی برای عضویت در نهاد اجماع ساز را به تصویب رساند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بر اساس آنچه در این مصوبه آمده است، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹ تشکیل نهاد اجماع‌ساز را تصویب کرد که از عضویت احزاب عضو این شورا و ۵ الی ۱۵ نفر از اشخاص حقیقی در تراز ملی تشکیل خواهد شد.

در همین راستا مقرر شد کارگروهی ۹ نفره با عنوان «کارگروه تعامل» متشکل از ۵ عضو شورای هماهنگی و ۴ شخصیت معرفی شده از سوی سید محمد خاتمی، ایجاد شود تا معیارها و اولویت‌های انتخاب اشخاص حقیقی برای عضویت در نهاد اجماع‌ساز را تعیین کند.

اسامی این ۹ نفر عبارت است از خانم زهرا شجاعی و آقایان حسین کمالی، فرج کمیجانی، جواد امام و محمود صادقی (اعضای منتخب شورای هماهنگی) و آقایان سید عبدالواحد موسوی لاری، بهزاد نبوی، حسین مرعشی و محسن امین‌زاده (۴ عضو منتخب سید محمد خاتمی ).

مشروح مصوبه جلسه روز گذشته (۲۱دی ماه ۹۹) «کارگروه تعامل» به شرح ذیل است:

گفتنی است؛ پیش از این اصلاح‌طلبان که در قالب شورای هماهنگی ساز و کار انتخاباتی را تدوین می‌کردند، از نهاد اجماع‌ساز جدید برای انتخابات ۱۴۰۰ که با حضور ۳۰ حزب و ۱۰ شخصیت حقیقی تشکیل می‌شود، رونمایی کردند. بر این اساس قرار است تعداد ۱۰ نفر از شخصیت‌های ملی دارای مقبولیت فراگیر اجتماعی و غیرحزبی جریان اصلاحات به عنوان عضو مشاور در این نهاد اجماع ساز جدید اصلاح طلبان دعوت شوند.