ایسنا/ یک عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۵۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تعیین تکلیف استخدامی ۵ هزار معلم قرآن.

جواد نیک بین به همراه ۲۵ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: چرا برخی مدیران آموزش و پرورش و مدارس منطقه با تأکید بر آزمون‌های حضوری نوبت اول موجب نگرانی دانش‌آموزان و خانواده آنها را فراهم کردند؟

محمدحسن آصفری به همراه با ۲۲ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم توجه و برنامه‌ریزی برای پاسخگویی تعدادی از کارمندان ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در ایام تعطیلی به دلیل کرونا. به وزیر کار: لزوم توجه به مسئله اجرایی شدن قانون الزام جذب نیروی لازم در وزارتخانه‌ها و در نظر گرفتن حداقل ۳ درصد از معلولین.

عباس مقتدایی به وزیر بهداشت و درمان: ضرورت رسیدگی به کمبود نوار تست قندخون. به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه جدی مشکلات و معضلات شهرستان اصفهان در حوزه منابع طبیعی، آبخیزداری و آبخوان‌داری. به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم حمایت از نیروهای جوان متخصص و انقلابی. به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم حمایت از جوانان انقلابی و متخصص. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم بهره گیری و حمایت از ظرفیت گروه‌های سرود.

ضرورت پاسخگویی به تذکرات کتبی در مهلت مقرر و جلوگیری از تاخیر در پاسخگویی. به رئیس جمهور و وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت پیگیری در خصوص انتقال مهدکودک‌ها به وزارت آموزش و پرورش. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم نظارت بر عملکرد برخی مدیران. به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم بررسی درخواست دفاتر پیشخوان برای تشکیل نظام صنفی دفاتر پیشخوان دولت. به رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم و تحقیقات: ضرورت هم افزایی و مشارکت علمی - پژوهشی با حوزه های علمیه.

علیرضا زندیان به وزرای اقتصاد، کار و جهاد کشاورزی: لزوم راه‌اندازی مجدد کشتارگاه صنعتی طیور بیجار.

مجتبی بخشی پور به همراه ۴۵ نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم رفع مشکل عدم دسترسی به اینترنت و مشکلات شبکه شاد به خصوص در روستاها و مناطق محروم.

یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تسریع در پرداخت خسارت به باغداران خسارت دیده از بلایای آسمانی همچون سیل.

صدیف بدری به وزیر کشور: لزوم کمک به رانندگان و اتوبوسرانان شاغل در بخش خصوصی و حمل و نقل شهرها در شرایط کرونا.

حسین محمدصالحی دارانی به همراه ۱۰ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت: چرا قرارگاه هفدهم ربیع‌ خروجی ندارد؟

محمدرضا صباغیان بافقی به رئیس جمهور: چرا علی‌رغم تاکید قانون برنامه توسعه ششم ماده ۷۰ مبنی بر تامین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت و توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت این امر به صورت کامل در بودجه‌های سنواتی اجرایی نمی‌شود و مبالغ تخصیصی به صورت کامل پرداخت نمی‌شود؟

محسن فتحی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت توجه ویژه به حقوق و جایگاه دکترمعلمان به عنوان نیروهای توانمند و متخصص در وزارت آموزش و پرورش. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در زمینه ضرورت رعایت عدالت و اجتناب از تبعیض در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان سایر صندوق‌ها.

مصطفی نخعی به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت تسریع در افزایش سهمیه‌های آرد توزیعی خانوارها و نظارت مناسب بر توزیع سهمیه‌های موجود.

علیرضا ورناصری قندعلی به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت برخورد قضایی با هتاکان اقوام ایرانی-اسلامی.

جلال محمودزاده به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و امور دارایی: ضرورت رفع تبعیض خدمات رسانی به روشندلان در ادارات و بانک های کشور.

حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان به همراه ۲۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص لزوم جلوگیری از اجرای سند ۲۰۳۰ در قالب بودجه ۱۴۰۰.

محمدصالح جوکار به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در ابلاغ تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و خدماتی حوزه بهداشت و درمان به سازمان اداری استخدامی. ضرورت اجرای کامل مصوبه ۱۳۹۸ برای کارکنان سازمان زندان های کشور.

یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تخصیص اعتبار به طرح هادی در سطح روستاها و پرداخت بدهی دهیاری‌ها بابت هزینه طرح هادی و لزوم تخصیص اعتبار لازم برای عمران و آبادانی روستاها. به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم توجه به جامعه معلولان از نظر حقوق و بسته‌های حمایتی و معیشتی و رسیدگی به نبود ساختمان مجتمع فرهنگی برای این افراد.

حسین محمدصالحی دارانی به همراه ۳۱ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاحی ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان.

محمد خدابخشی به همراه ۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم ارائه پاسخ روشن، شفاف و اتخاذ تدابیر مناسب در خصوص ضعف عملکرد دولت در استان لرستان در مقایسه با سایر استان‌ها و رتبه اول استان در شاخص‌های مختلف توسعه.

سید محمدرضا میرتاج الدینی به همراه ۴۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاح بخشنامه‌های بانک مرکزی جهت ترخیص کالاهای انباشته شده در گمرک.

حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت اجرای تبصره یک ماده ۱۶ قانون هوای پاک توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور و مجازات متخلفات از این قانون. ضرورت تسهیل در روند نوسازی ناوگان فرسوده و رفع موانع آن. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت تسریع در تکمیل قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از رسمی به پیمانی مصوب ۸/ ۵/ ۹۱ مجلس شورای اسلامی. به وزیر بهداشت: ضرورت اجرای بند ی و ک تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص استفاده شاغلان مشاغل پزشکی از پایانه‌های فروشگاهی و کسر ۵ درصد از حق الزحمه پزشکان به عنوان علی الحساب مالیات توسط کلیه مراکز درمانی. به وزیر نفت: لزوم جلوگیری از هرگونه رانت احتمالی و انحصارطلبی در شرکت پالایش پخش فرآورده‌های نفتی ایران.