وکیل دختر حاکم دبی فاش کرد، نگهبانان محلی که وی در آنجا در حبس است، دست به اقدامات تحریک آمیزی می‌زنند تا او را مجبور به خودکشی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

روزنامه ساندی اکسپرس به نقل از دیوید هیگ، وکیل لطیفه آل مکتوم، دختر حاکم دبی فاش کرد: نگهبانان محلی که لطیفه در آنجا بازداشت است به شکل مستمر تلاش می‌کنند روحیه او را تضعیف کرده و او را وادار به خودکشی کنند.

وی گفت: نگهبانان ریش‌تراش‌هایی را وارد محل بازداشت وی کردند. همچنین ساعتی را در محل بازداشت وی قرار دادند تا هر روز دقایق و ساعت‌ها را بشمارد.

به نظر می رسد این اقدامات برای تشدید فشار روحی لطیفه و تحریک وی برای خودکشی است.

به گفته هیگ، لطیفه در ویلایی در کنار هتل برج العرب زندانی است. لطیفه بار اول در یک زندان صحرایی دور به نام العویر بازداشت شد اما مه ۲۰۱۸ به زندانی در ویلای نزدیک هتل برج العرب منتقل شد.

به گفته وکلای لطیفه یک کادر امنیتی شامل ده‌ها تن از نیروهای پلیس و دوربین‌های مداربسته بر وی نظارت دارند.

وکیل لطیفه گفت که موکلش سال میلادی گذشته به کرونا مبتلا شده و نگهبانان اجازه مراقبت پزشکی و معالجه را ندادند.

شنبه یکی از مسئولان سازمان ملل از امارات خواست اسناد و مدارکی ارائه کند که نشان بدهد لطیفه همچنان در قید حیات است.

درخواست سازمان ملل بعد از آن صورت گرفت که یک ویدیو از لطیفه پخش شد که وی در آن ویدیو گفت که پدرش او را گروگان گرفته و نگران سلامتی اش است.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز اعلام کرد که با هیئت دیپلماتیک دولت امارات در ژنو در تماس است و از آن‌ها خواسته اطلاعات بیشتری درباره وضعیت کنونی لطیفه بدهند.

امارات همچنان درباره موضوع لطیفه آل مکتوم دروغ می‌گوید. 

سفارت امارات در لندن جمعه اعلام کرد، لطیفه که می‌گوید به دست پدرش بازداشت شده است در منزلش از نظارت و توجه برخوردار است.