پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

معمولا مردم در زمینه های حقوقی بیشتر با کار وکلا آشنا هستند که البته فعالیت آنها بعد از شروع دعوای حقوقی و ایجاد پرونده در دادگاه شروع می شود. اما بسیاری از مردم با کار مشاوره حقوقی آشنایی ندارند در حالی که اگر از مشاور حقوقی استفاده کنند، می‌توانند مانع از شکل گیری بسیاری از دعاوی حقوقی شوند و اختلافات را قبل از به وجود آمدن آنها حل کنند. مشاوره حقوقی ملکی به عنوان یکی از مهم‌ترین دسته بندی های مشاوره حقوقی شناخته می شود و می تواند کمک زیادی برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه این مطلب در مورد وظایف مشاور حقوقی ملکی توضیحات بیشتری را خدمت شما بیان خواهم کرد و پیشنهاد می کنیم ما را تا انتها همراهی کنید تا از اطلاعاتی که گفته می‌شود بتوانید استفاده مناسبی داشته باشید. مطمئن باشید پشیمان نمی شوید.

مهم ترین وظایف مشاور و متخصص حقوقی در حوزه مسائل ملکی چیست؟

مشاوره حقوقی ملکی وظایف مختلفی را برعهده دارد که از جمله مهمترین وظایف او مشورت دادن در زمینه قراردادهای ملکی است. زمانی که شما به یک مشاور حقوقی ملکی متخصص مراجعه می کنید، مشاور ملکی در صورت نیاز باید تمام بررسی های لازم را در مورد قرارداد حقوقی ملکی شما انجام دهد و قرارداد شما را با جزئیات تمام مورد بررسی قرار دهد و نکات مهمی که باید در آن رعایت شود را به شما بگوید. کار مشاور حقوقی ملکی شاید در شرکت های بزرگ حتی مهم تر هم باشد و حتی این شرکت ها یک شخص را به صورت تمام وقت برای این منظور استخدام می کنند. معمولاً در شرکت‌های بزرگ، مشاور حقوقی، تهیه پیش نویس های قراردادی را خودش انجام می دهد و حتی در برخی از شرکت‌ها که مشاوره حقوقی از اهمیت بالاتری برخوردار است قراردادها حتماً باید به امضای مشاور حقوقی آن شرکت هم برسد. البته در مورد وظایف مشاوره حقوقی ملکی این نکته را مد نظر قرار دهید که با وجود اشاره ما در ابتدای مطلب در مورد این که گفتیم مهمترین کار مشاوره حقوقی پیشگیری از ایجاد دعوای حقوقی است اما در صورتی که دعوای حقوقی بر سر یک ملک ایجاد شود باز هم مشاور حقوقی می تواند برای رفع آن مشکل به شما کمک کند. از دیگر وظایفی که مشاور حقوقی ملکی بر عهده دارد این است که به میزان هزینه ای که شما پرداخت می کنید برای شما وقت بگذارد و حدالامکان بهترین راه حل ها را برای موضوع شما ارائه دهد و تجربه و تخصص خود را تا جایی که ممکن است در اختیار بگذارد.

آیا با تمام این توضیحات شما نیاز به مشاوره حقوقی ملکی تخصصی دارید؟

اگر بخواهیم یک جمع بندی روی تمام موضوعات و نکاتی که در مورد مشاوره حقوقی ملکی خدمت شما بیان کردیم داشته باشیم، باید بگوییم که وجود یک مشاور حقوقی در زمینه املاک برای اینکه در قراردادها مانع از بروز مشکلات شود و همچنین قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کند که به نفع شما باشد لازم و ضروری است اما اینکه شما از چه فردی و به چه شکلی برای مشاوره در زمینه املاک استفاده کنید بسیار مهم است. با توجه به این که شما دارید سند و قرارداد ملکی تنظیم می‌کنید طبیعتاً اعتماد کردن به هر شخص درست نیست پس اولین شرطی که مشاور حقوقی باید داشته باشد این است که قابل اعتماد باشد. علاوه بر این شما به مشاوره حقوقی ملکی در تهران نیاز دارید که مشاور آن در زمینه حقوق املاک تخصص کامل داشته باشد و وقت کافی را در اختیار شما قرار دهد و برای موفقیت شما تلاش کافی را داشته باشد. از طرف دیگری با توجه به اینکه استفاده از مشاوره حقوقی مطمئن هزینه های زیادی دارد، شما باید سعی کنید کم هزینه ترین راه را برای مشاوره گرفتن انتخاب کنید. مثلاً شما می توانید علاوه بر شیوه مشاوره حضوری ملکی، از مشاوره حقوقی ملکی تلفنی هم استفاده کنید که هزینه کمتری دارد. البته استفاده از شیوه تلفنی تنها به دلیل کاهش هزینه ها نیست و شما در شرایط خاص و اضطراری هم می توانید از این شیوه برای مشورت گرفتن با مشاورین کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که شما می توانید از مشاوره حقوقی حضوری هم از وکلای برخی سامانه ها با هزینه مناسب بهره مند شوید.