تسنیم/ یکی از مسئولان دولت پیشین آمریکا مدعی شده که جان کری با محمد جواد ظریف در تماس بود تا در مقابل تلاش‌های دولت ترامپ برای مذاکره با ایران اخلال ایجاد کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«کیت کلوگ» ژنرال بازنشسته  و رئیس سابق ستاد شورای امنیت ملی در دولت دونالد ترامپ گفته که جامعه اطلاعاتی از جلسات جان کری و تبادل اطلاعات با ایران در زمان دولت ترامپ مطلع بود.

کلوگ افزود: این واقعیت است که کری با ظریف صبحت می کرد تا علیه اقداماتی که ما داشتیم انجام می دادیم اخلال ایجاد کند.

این مقام سابق آمریکایی تاکید کرد: بله  او همیشه این کار را می کرد.

کلوگ همچنین اظهار داشت ترامپ بارها از رهبران فرانسه و انگلیس خواسته بود برای مذاکره با ایران وساطت کند.

این اظهارات کلوگ پس از آن مطرح می شود که  در یک فایل صوتی درز پیدا کرده، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به این مساله اشاره کرده است که جان کری زمانی که وزیر خارجه کابینه باراک اوباما بوده، با او درباره عملیات نظامی اسرائیل در سوریه علیه ایران صحبت و گفت وگو کرده است.

جان کری اما ادعای ظریف مبنی بر بحث با وی درباره عملیات نظامی اسرائیل را به کلی، چه در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا در زمان اوباما و چه بعد از آن را تکذیب کرد و این ادعاها را «قطعا نادرست» توصیف کرد و دوشنبه شب در توییتر نوشت: «این هرگز اتفاق نیفتاده است، چه زمانی که من وزیر خارجه بودم و چه بعد از آن».

باوجود این انتشار این فایل صوتی باعث شده تا در چند روز گذشته جمهوریخواهان و مقامات سابق دولت ترامپ، جان کری را هدف حملات خود قرار دهند.

مایک پامپئو وزیر خارجه پیشین دولت آمریکا هفته گذشته مدعی شد وقتی او به دونالد ترامپ مشاوره می‌داد، جان کری نیز همین نقش را برای ظریف ایفا می‌کرد.