تسنیم/ منتخب مردم تهران در شورای ششم گفت: با وجود همه مشکلات و فشارها مردم در انتخابات حضور یافتند و یک شخصیت ضدفساد را انتخاب کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مهدی چمران عصر امروز در همایش گفتمان انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات اخیر اظهار داشت: در این ایام در کشورهای دیگر هم انتخابات بود، اگر میزان عدم شرکت در ایران 52 درصد بود در دیگر کشورها بیش از 60 درصد بود.

وی با بیان اینکه تغییری در نتیجه این انتخابات رخ داد، گفت: امید است که این تغییر در زندگی همه مردم به ویژه قشر مستضعف احساس شود و در آینده نه چندان دور شاهد تغییرات در همه ابعاد باشیم. امیدواریم که شیرینی این انتخاب تا سال‌های سال احساس شود.

منتخب مردم تهران در شورای ششم افزود: همچنین انتخاب شورای شهر شیراز که از افراد توانمند، متعهد و متخصص هستند، تبریک می‌گویم و امید است که از همه ظرفیت‌های شیراز استفاده کنند.

چمران با بیان اینکه استان فارس توانمندی‌های بالایی و با سابقه هزاران ساله دارد، بیان کرد: شایسته است که  این استات جایگاه مناسبی بیشتر از آنچه هم‌اکنون است به دست آورد.

وی با بیان اینکه در جوامع کنونی میزان رای‌آوری کشورها درجه استقرار و اهمیت آن حکومت را نشان می‌دهد، عنوان کرد: در 40 سال انقلاب اسلامی این امر را نشان دادیم و در همه انتخابات‌ها حضور مردم چشمگیر بوده است. در این دوره هم با وجود تبلیغات دشمن و برخی که فریب دشمن را خوردند از داخل برای عدم مشارکت تبلیغ می‌شد مردم حضور یافتند و یک شخصیت ضدفساد و اشرافی‌گری و ناکارآمدی را برای ریاست جمهوری انتخاب کردند.

چمران با بیان اینکه امید است که با همکاری هم و با حمایت مردمی یک تغییر و یک تحول شایسته رقم بخورد، تصریح کرد: کشور ما منابع فراوان دارد، نیروی انسانی ارزنده‌ای دارد، در بیماری کرونا واکسن به دست جوانان پرتلاش در شرایط تحریم‌های بی‌سابقه جهانی ساخته شد.

منتخب مردم تهران در شورای ششم با بیان اینکه تا به حال این تحریم‌ها وجود نداشته است اما در این شرایط در شمار کشورهای تولیدکننده واکسن قرار گرفتیم، گفت: تولید واکسن در 6 گروه در حال انجام است و رهبر انقلاب هم از تولید داخل استفاده کرد که مایه افتخار است.

چمران با بیان اینکه کشور ایران در بسیاری از عرصه‌های علمی در ردیف‌های برتر دنیا است در حالی که قبل از انقلاب در شمار کشورهای پایین بودیم، افزود: شیراز در علوم پزشکی سرآمد است و نه تنها در خاورمیانه بلکه همه کشورها می‌دانند که شیراز همگام و پیشتاز در پزشکی است و به همه این ظرفیت‌ها می‌بالیم.

وی با بیان اینکه روز هفتم تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی را بزرگ می‌داریم که با نثار خون خود انقلاب را تثبیت کردند، بیان کرد: رزمندگان و شهدای ما 8 سال مقاومت کردند تا حتی یک وجب خاک دست دشمن باقی نماند و نتیجه آنها انقلاب اسلامی است که باید به شایستگی حفظ کنیم و به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

چمران تصریح کرد: درست است که مشکلات اقتصادی به دلیل ضعف مدیریت به وجود آمد اما باید تلاش کنیم اینها را رفع کنیم. دشمنان به ما اجازه ندادند از اورانیوم غنی‌سازی شده برای امور پزشکی استفاده کنیم اما وقتی از برجام خارج شدند غنی‌سازی را به 60 درصد رساندیم و در صورت نیاز بیش از این هم می‌توانیم جلو برویم‌.

وی با بیان اینکه یک پاسدار ما پهباد امریکایی را سرنگون کرد و دولتی که به نیروی نظامی خود می‌بالد مجبور به تسلیم شد چون ایران اسلامی دارای توان مقابله است، گفت: این توان علمی و مقابله‌ای را قبل از انقلاب نداشتیم اما امروز در عرصه‌های مختلف پیشرفت کردیم به گونه‌ای که در بسیار از عرصه‌ها ایران اسلامی در دنیا و منطقه بی‌نظیر است.

چمران با بیان اینکه در 8 سال دفاع مقدس در زمینه رادار و ادوات جنگی کمبود داشتیم ولی موفق شدیم، بیان کرد: امروز با ساختن پدافندهای هوایی از همه مرزهای کشور به خوبی دفاع می‌کنیم. امید به آینده داشته باشیم و یاس و ناامیدی را که دشمنان تلقین و عده‌ای هم در داخل تکرار می‌کنند، توجهی نکنیم.

منتخب مردم تهران در شورای ششم با بیان اینکه ما می‌توانیم چراکه در منطقه حرف اول و قدرت اول هستیم، گفت: امروز ایران اسلامی پشت مرزهای اسرائیل است، اسرائیلی که می‌خواست تا فرات بیاید نتوانست در مقابل فلسطینی‌ها مقابله کند در مقابل ایران با موشک‌های نقطه‌زن جای خود دارد. 

وی با بیان اینکه باید در دیگر عرصه‌ها مانند اقتصادی و کشاورزی هم تلاش کنیم و با هم متحد و متفق باشیم، تاکید کرد: نیروهای انقلاب باید پشت سر مقام معظم‌ رهبری و رئیس جمهور منتخب تلاش کنیم و با داشتن رئیس جمهور، مجلس و شوراهای انقلابی کشور را به عنوان کشور نمونه بسازیم تا به دست صاحب‌الامر (عج) بسپریم.