صبح امروز چهارشنبه طی مراسمی، با حضور سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان، مسئولان و کارشناسان ارشد نیروهای مسلح، مجموعه متنوعی از تسلیحات و تجهیزات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق گردید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در این مراسم،  با الحاق نسل جدیدی  از  موشک های نقطه زن و دقیق زن، بالگردهای هجومی، شناسایی و تک ور و پهپادهای برد بلند رزمی،شناسایی و انتحاری در فرایند تکامل قدرت دفاعی نیروی زمینی سپاه گام مهم دیگری به جلو برداشته شد.

سامانه های موشک انداز ضد زره و ضد تانک و راکت های دقیق زن و نقطه زن با پیوست و ترکیبی از دیگر تسلیحات و مهمات هوشمند الحاقی، سرعت و توان تحرک و قدرت عملیاتی یگان های نیروهای مخصوص، تکاور، رزمی، زرهی و توپخانه نیروی زمینی سپاه را بیش از پیش ارتقا خواهند بخشید.

 یکی از مهم ترین ویژگی های این مرحله‌ از الحاق، آغاز بهره برداری و بکارگیری از مهمات، تجهیزات و تسلیحاتی است که مراحل ساخت و تولید آنها بر فرایند و راهبرد هوشمند سازی منطبق بوده و از سوی دیگر محصول ارزشمند تلاش و اهتمام متخصصان و کارشناسان داخلی و از جمله سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه است که اکنون به مرحله بهره برداری نهایی رسیده است.

 نسل نوین و ارتقا یافته ای از موشک های ضد زره، بمب ها و راکت های دقیق زن و نقطه زن نیز در میان ادوات و تجهیزاتی دیده می شد که در این مراسم به ظرفیت و توانمندی‌های دفاعی و امنیتی نیروی سرافراز زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق گردید.

 ارتقای بیش از پیش دقت، کنترل، تقویت آتش، هوشمند سازی و همچنین افزوده شدن برد موثر و حجم و قدرت آتش در مواجهه با تهدیدات، از دیگر ویژگی‌هایی است که می توان برای بخش قابل توجهی از تجهیزات و تسلیحات الحاقی برشمرد.

 همچنین در بخش پشتیبانی رزم، مجموعه ای از خودروهای چند منظوره، توپ کش و تاکتیکی نیز  طی این مراسم به توان و سازمان رزم نیروی زمینی سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

 یکی دیگر از ابعاد اهمیت این مجموعه از ادوات، تسلیحات و تجهیزات که می توان با افتخار به آن اشاره کرد، بهره گیری از آخرین دانش و تکنولوژی روز صنایع نظامی در تولید آنهاست که این مهم توسط متخصصان دفاعی داخلی ، آن هم در شرایط سخت تحریمی حاصل شده است و امروز، به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه ملحق و کاملا آماده بهره‌برداری در اجرای دقیق‌تر و موثرتر ماموریت های دفاعی و امنیتی است.

نسخه زمین‌پایه موشک الماس رونمایی شد

به گزارش فارس، نسخه زمین‌پایه موشک ضدزره الماس صبح امروز در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه که با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد، رونمایی شد.

پیش از این نسخه هواپایه موشک الماس که از پهپادهای ابابیل-۳ شلیک می‌شود رونمایی و به نمایش درآمده بود.

الماس موشک ضدزره تاپ اتک ایرانی است که ۸ کیلومتر برد دارد.

تجهیز بالگردهای سپاه به موشک نقطه‌زن جدید/ قائم ۱۱۴ عملیاتی شد

جدیدترین سلاح بالگردهای تهاجمی نیروی زمینی سپاه تحت عنوان قائم ۱۱۴ صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ تیرماه) در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه با حضور فرمانده کل سپاه، رونمایی شد.

قائم ۱۱۴ موشک ضدزره با برد ۱۰ کیلومتر است که با برخورداری از انواع جستجوگرهای حرارتی، تلویزیونی و لیزری قابلیت انهدام اهداف ثابت و متحرک را دارد.

وزن این موشک ۵۰ کیلوگرم و وزن سرجنگی آن ۱۵ کیلوگرم است.

سرلشکر سلامی: آرایش دشمن را در مبدا به هم می‌ریزیم

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین الحاق تجهیزات جدید به یگان صابرین نیروی زمینی سپاه،گفت: امروز برای همه دوست‌داران و حامیان اقتدار، استقلال و عزت کشور سربلند و ملت سرافراز ایران اسلامی روزی فراموش‌ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را به جای آوریم که ما را در راه جهاد فی سبیل‌الله قرار داد.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی چشمه‌سار جوشان تمام ارکان قدرت سپاه، محل تولد همه فرماندهان و شهیدان والامقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است، افزود: خود را مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار ملت می‌دانیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دهه‌هاست که در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک هستیم. در این مدت که به استقلال سیاسی و عزت و افتخار رسیدیم، طراحان راهبردی ناامنی از آمریکای مهاجم و تجاوز طلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه‌ای و تروریست‌های محلی، همگی به شکل پیوسته در حال طراحی توطئه هستند و هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه یاد گرفته‌ایم آرایش دشمن را در مبدا به هم بریزیم، گفت: شکست دشمن در مبدا برای ما استراتژی مسلم است و سلاح گرم آخرین سلاحی است که نیروی زمینی سپاه دست می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این نیرو در درجه اول، می‌سازد و آبادانی می‌آورد و صفحات کتاب مقاومت ما، سوریه، یمن، لبنان و عراق است.