رییسان جمهور سیرالئون، نامیبیا و مالزی با ارسال پیامی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، رییس جمهور منتخب پیروزی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفتند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«جولیوس مادابیو » رییس جمهور سیرالئون با ارسال پیامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رییسی، رییس جمهور منتخب پیروزی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفته است. 

رییس جمهور سیرالئون در این پیام با اشاره به شایستگی‌های آقای رییسی در سمت قبلی به‌عنوان رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: جنابعالی نقش مهم و سهم به‌سزایی در جامعه ایران به‌عنوان یک مقام عالی در کارنامه خود به جا گذاشتید که فراموش نشدنی است.

جولیوس مادابیو با دوستانه و صمیمانه  خواندن روابط بین سیرالئون و جمهوری اسلامی ایران ظرف سالیان متمادی،تاکید کرد: رجای واثق دارم که در سالیان پیش رو، روابط خوب موجود میان دو کشور بیشتر تقویت می‌شود.

رییس جمهور سیرالئون ابراز امیدواری کرد: روابط کنونی میان طرفین در سایه همکاری نزدیک و در جهت تامین منافع مشترک دو کشور و دو ملت تداوم یابد.

براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در نامبیا ، «هاگه گینگوب» رییس جمهور نامبیا، با ارسال پیامی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، رییس جمهور منتخب، از سوی خود، مردم و دولت نامبیا، انتخاب ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت گفته است.

رییس جمهور نامبیا در این پیام افزود: می‌خواهم از این فرصت برای تاکید بر تعهد نامبیا در جهت تحکیم روابط و همکاری دوجانبه با ایران و محکم کردن دوستی و همبستگی موجود بین دوکشور استفاده کنم . 

«هاگه گینگوب» همچنین ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای رییس جمهور منتخب کشورمان، ابراز امیدواری کرد در دوران ریاست جمهوری آقای رییسی مردم ایران در جهت موفقیت و خوشبختی بیشتر حرکت کنند.

براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور، « سلطان عبدالله رعایه الدین المصطفی بالله شاه» پادشاه مالزی، با ارسال پیامی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، رییس جمهور منتخب، انتخاب ایشان  در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را  تبریک و تهنیت گفته است.

پادشاه مالزی در این پیام ابراز امیدواری کرد، روابط نزدیک و برادرانه بین مالزی و جمهوری اسلامی ایران در دوره ریاست جمهوری دکتر رییسی بیش از پیش تقویت شود. 

وی افزود: من مطمئن هستم که مالزی و جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های قاطع خود را برای تحکیم مناسبات در سطوح عالی تر ادامه خواهند داد .