سلام نو/ آن طور که برخی منابع آگاه در گفت‌وگو با سلام نو تایید کردند محمد مخبر دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، معاون اولی ابراهیم رئیسی را قبول کرده است و در دولت آینده به عنوان نفر دوم دولت نقش آفرینی خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سه چهره مختلف خبر معاون اولی مخبر را تایید کردند. یکی از این چهره که به تیم انتقالی رییس جمهور منتخب نزدیک است به مقبولیت مخبر در بین بدنه اصولگرا و نگاه رئیسی به مقوله مدیریت اشاره و تایید کرد که در صورت رخ ندادن اتفاقی خاص، محمد مخبر دزفولی به زودی به عنوان معاون اول ابراهیم رییسی معرفی خواهد شد. پیش از این نیز اخباری از دیدار مخبر دزوفولی با جهانگیری منتشر شده که دو طرف این جلسه را مربوط به ستاد اجرایی عنوان کردند، با این همه به نظر می‌رسد مخبر در حال هماهنگی با جهانگیری برای تحویل گرفتن امور دفتر معاون اول رییس جمهور است.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام است که از سال ۱۳۸۶ در این ستاد فعالیت دارد و پیش از این معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان و ریاست هیئت مدیره بانک سینا و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌است. او همچنین پیش از فعالیت در بنیاد، در سِمت معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

وی دارای دو مدرک دکتری، شامل دکتری (و کارشناسی ارشد) حقوق بین‌الملل و دکترای رشته مدیریت است. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت با گرایش سیستم‌ها است.

پیش از این و در ایام انتخابات از محمد مخبر دزفولی به عنوان یکی از نامزدهای جدی انتخابات ریاست جمهوری هم نام برده می‌شد. به نظر می‌رسد نفش مخبر دزفولی در دولت رییسی شبیه نقش جهانگیری در دولت اول روحانی باشد؛ اداره کننده امور داخلی کشور و به پیش برنده امور اجرایی، صنعتی و شاید اقتصادی