ایرنا/ فرمانده نیروی هوایی ارتش از ارسال کمک‌های مومنانه و محموله‌های غذایی و دارویی کارکنان نیروی هوایی ارتش توسط دو فروند بوئینگ ۷۴۷ و سی۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ظرفیت ترابری نیروی هوایی ارتش در اختیار کشور است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در حاشیه ارسال کمک‌های مومنانه به سیستان و بلوچستان گفت: کمک‌های مومنانه کارکنان نیروی هوایی ارتش و بسته‌های هلال احمر توسط یک فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ ۷۴۷ و یک فروند هواپیمای سی ۱۳۰ برای مردم شریف این استان ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تانکرهای آب، مواد غذایی، مواد بهداشتی، دارو و دیگر اقلام مورد نیاز، محتوای این محموله‌ها را تشکیل می دهد، افزود: ان شالله در سریع ترین زمان ممکن این محموله‌ها به فرودگاه کنارک رسیده و از این طریق در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

سرتیپ نصیرزاده با بیان اینکه اینگونه کمک‌ها به طور مستمر ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: امروز بخشی از ظرفیت اداره بهداشت و درمان ما در پایگاه چابهار مستقر شده و در حوزه امدادرسانی و کمک به مردم سیستان و بلوچستان انجام وظیفه می‌کنند.

وی با اشاره به توانمندی ناوگان هوایی در ارسال محموله‌های در نظر گرفته شده برای مناطق مورد نیاز کشور، گفت: نیروی هوایی از ظرفیت قابل توجهی در حوزه ترابری برخوردار است و این توان را در اختیار گذاشته که هر گونه کمکی که از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای مردم کشور در نظر گرفته می‌شود را به سرعت و در کمترین زمان ممکن به دست آن‌ها برساند.