سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز اعلام کرد که ایران در سطح وزیر امور خارجه در نشست بغداد شرکت می کند و به همین منظور امیرعبداللهیان در رأس هیأتی در این نشست شرکت خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزیر خارجه عراق در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر خارجه جدید کشورمان ضمن تبریک به وی، از ایران برای شرکت در نشست بغداد دوباره دعوت کرد.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق امروز (جمعه) با حسین امیرعبداللهیان تلفنی گفت و گو کرد.
در تماس تلفنی وزیر امور خارجه عراق با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، وی ضمن تبریک انتخاب وی و تجدید دعوت برای حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس حمایت از عراق، اهمیت حضور هیأت جمهوری اسلامی ایران در  اجلاس بغداد به عنوان فرصتی برای گفتگوها در منطقه را مورد تاکید قرار داد.
 وی ضمن تجلیل از سیاست حسن  همسایگی ایران، خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط دوجانبه شد.
حسین امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از پیام تبریک و همچنین دعوت از جمهوری اسلامی ایران، از حضور کشورمان  در این نشست خبر داد. 
وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از عراق را از جمله سیاست های همیشگی تهران و روابط دو کشور را ممتاز، راهبردی و برادرانه خواند و آمادگی کشورمان برای ‌گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه مورد تاکید قرار داد و همچنین خواستار عملیاتی شدن توافقات انجام شده در دوره جدید شد.