تسنیم/ سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که این گروه کمک‌های خارجی مشروط را نمی‌پذیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در یک نشست خبری گفت که افغانستان به کمک‌های بشری خارجی نیاز دارد و از دریافت چنین کمک‌هایی استقبال می‌کند اما تاکید کرد که کمک‌ها باید بدون شرط باشد.

وی تاکید کرد که مشروط بودن کمک‌ها نوعی مداخله در امور داخلی افغانستان است و طالبان به هیچ کشوری اجازه این کار را نمی‌دهد.

به گزارش «خامه پرس»، مجاهد گفت: دولت آینده در افغانستان عاری از هرگونه دخالت خواهد بود و مردم افغانستان درباره امور خود تصمیم خواهند گرفت.

پیش از این نیز «سهیل شاهین» سخنگو و عضو تیم مذاکره‌کننده طالبان گفته بود که ما از کشورهای جهان و سازمان‌های غیردولتی می‌خواهیم تا ما را در مقابله با همه‌گیری کرونا کمک کنند.

وی اظهار داشت که براساس گزارش کمیسیون بهداشت طالبان، نیاز شدیدی برای واکسن کرونا و دستگاه‌های تولید اکسیژن وجود دارد، اما این گروه تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده است.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی «ریپوبلیکا» با اظهار اینکه چین شریک عمده این گروه است، گفته بود: این کشور آماده است که در کشور ما سرمایه‌گذاری کند و آن را بازسازی نماید.