فارس/ وزیر خارجه آمریکا با دعوت از وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای سفر به واشنگتن، خواستار گفت‌وگو با وی درباره مسائل منطقه‌ای از جمله ایران و افغانستان شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه طی نشست خبری گفت بلینکن در تماس تلفنی که روز دوشنبه با لاپید داشته، از او برای سفر به واشنگتن دعوت کرده تا درباره مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کنند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، پرایس درباره این دعوت توضیح داد: «[هدف از این سفر] ادامه دادن گفت‌وگوها با نخست‌وزیر [نفتالی] بنت در جریان سفیر اخیر وی [به واشنگتن] است. آنها بر اهمیت مباحثه درباره موضوعات مهم منطقه‌ای و امنیتی از جمله ایران، افغانستان و چین تاکید دارند».

رسانه‌های آمریکایی بیانیه روز دوشنبه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره تقدیر لاپید از عملکرد دولت دموکرات آمریکا برای خارج کردن اتباع بیگانه از افغانستان را تلاشی برای لاپوشانی کردن انتقاد هفته قبل وی از این خروج توصیف کردند.

پرایس همچنین گفت که وزرای خارجه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره تلاش‌ها برای مهار کردن نوار غزه و همچنین محدودیت برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کردند.

پیش از این، «زِوی هاوزِر» نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی با بیان اینکه منطقه غرب آسیا در حال حاضر با وضعیت ده سال پیش آن متفاوت است، گفت صحبت‌های آمریکا درباره ایران کافی نیست و واشنگتن باید تهدیدی معتبر در مسئله هسته‌ای به تهران نشان دهد. (جزئیات بیشتر)

کابینه جدید رژیم صهیونیستی از زمان آغاز به کار در ماه‌های اخیر، تلاش خود را به کار گرفته  تا با فرستادن مقام‌های رژیم صهیونیستی به ایالات متحده و دیدار با مقام‌های آمریکایی و کشورهای امضاکننده برجام، از احیای توافق هسته‌ای ایران جلوگیری کنند.

روز گذشته نیز «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه هدف آنها حداقلی‌کردن حضور ایران در منطقه غرب آسیا است، مدعی شده بود که برای این منظور اقداماتی را علیه حزب‌الله و حماس نیز انجام خواهند داد.