حوادث رکنا: یک هواپیمای مفقود شده جنگ جهانی دوم نزدیک ۸۰ سال بعد از سقوط در مناطق دورافتاده کوههای هیمالیا در کشور هند پیدا و شناسایی شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

     این هواپیمای ترابری سی-۴۶ با ۱۳ سرنشین از "کانمینگ"‌ در جنوب چین به پرواز درآمده بود که در هوای طوفانی طی هفته اول سال ۱۹۴۵ در منطقه‌ای کوهستانی در ایالت "اروناکال پرادش" ناپدید شد.

به گزارش رکنا، هم اکنون به درخواست پسر یکی از سرنشینان آن هواپیما عملیات جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای سقوط کرده انجام شده است. هدایت این عملیات را "کلایتون کولس" ماجراجوی آمریکایی بر عهده داشت. در خلال عملیات جستجو که چندین ماه به طول انجامید، سه نفر از راهنمایان جان خود را از دست دادند.

این تیم تجسسی در نهایت ماه گذشته در قله یک کوه پوشیده از برف لاشه هواپیما را پیدا و آن را از روی شماره درج شده روی دم هواپیما شناسایی کردند.

صدها فروند از هواپیماهای جنگی آمریکا در حین انجام عملیات طی جنگ جهانی دوم در کشورهای هند، چین و میانمار مفقود شدند. هر چند تعدادی از این هواپیماها با آتش نیروهای ژاپنی سرنگون شدند اما به گمان کارشناسان بسیاری از آنها نیز به علت سرما و بادهای شدید در شرایط سخت آب و هوایی  دچار سانحه شده و سقوط کرده اند.