رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲ متهم که خود را مامور سازمان‌های اطلاعاتی معرفی می‌کردند، خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سرهنگ بابک نمک‌شناس در تشریح جزئیات این خبر گفت: با وقوع سرقت‌های سریالی خودرو و موتور در نقاط مختلف تهران با شگرد جعل عنوان مامور سازمان‌های اطلاعاتی، تیمی زبده از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

وی افزود: تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان می‌داد، ۲ مرد جوان در نقاط مختلف تهران جلوی خودرو و موتورسیکلت‌های عبوری که پلاک آنها مخدوش بوده را گرفته و سپس با معرفی کردن خود به عنوان مامور سازمان‌های اطلاعاتی اقدام به سرقت وسیله نقلیه کرده‌اند.

مسئول اطلاع رسانی پلیس پایتخت با بیان اینکه اکثر این سرقت‌ها با ربودن مالباختگان و ضرب و جرح آنها همراه بوده است، متذکر شد: بنابرحساسیت موضوع، کارآگاهان راهی صحنه‌های وقوع جرم شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت ۲ متهم را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان در مرحله بعد با روش‌های علمی و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه این ۲ مرد جوان را در غرب تهران شناسایی کردند و پی بردند آنها از افراد زیادی سرقت کرده‌اند.

وی افزود: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل کردند.

نمک‌شناس با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهمان ادوات جرم و اموال مسروقه کشف شده است، عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر سرقت وسیله نقلیه، جعل عنوان مامور سازمان‌های اطلاعاتی، آدم‌ربایی مالباختگان و ضرب جرح آنها در نقاط مختلف تهران اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

دستگیری ماموران قلابی در تهران 2