​رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ٣٣ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین گرفتار در سیل خبر داد و گفت: بر اثر آبگرفتگی و سیلاب تاکنون ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مرتضی سلیمی (رئیس سازمان امداد و نجات) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت امدادرسانی در حوادث سیل و آبگرفتگی نهم مهرماه گفت: ٤ استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان و همچنین ١٧ شهرستان خاش، سرباز، سیب و سوران، سراوان، فنوج، مهرستان، زیرکوه، داراب، شیراز، قیر و کارزین، فسا، خنج، لارستان، زرین دشت، بندرعباس، جاسک و میناب متاثر از آبگرفتگی و سیلاب است.

وی با اشاره به اینکه به ٣٣ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شده است، گفت: تاکنون به ٩٣٧ نفر امدادرسانی شده و همچنین برای ٥١٠ نفر اسکان اضطراری فراهم شده است. همچنین ٤ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات ٥ نفر بر اثر سیل و آبگرفتگی در جاسک و میناب جان خود را از دست داده‌اند.

سلیمی با بیان اینکه ١٨ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده‌اند، تصریح کرد: ٦٧ تیم شامل ٢٧٧ نفر در این عملیات‌ها حضور داشته‌اند. همچنین ٦٧ دستگاه چادر، ٢٨٣ تخته پتو، ١١٣تخته موکت، ٨٧ ست شست‌وشو، ٧٢٦ قوطی کنسروجات، ١٨٥کیلوگرم قند و شکر، ١٩٥ کیلوگرم برنج و ١٥٤ بسته غذایی توزیع شده است.

به گفته وی امدادرسانی در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .