سایت تحلیلی وانانیوز در سال ۱۳۹۳ توسط محمد ابراهیمی روزنامه‌نگار سابق همشهری تاسیس شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمد ابراهیمی در سال ۱۳۹۲ هم ‌زمان با تحصیل رشته روزنامه‌نگاری  در روزنامه همشهری مشغول به کار شد. وی در اول در مجله همشهری تماشگر، خبرگزاری تماشاگر و روزنامه همشهری ورزشی سابقه فعالیت دارد.

ابراهیمی پیش از سال ۹۲ در حوزه رسانه‌های آنلاین و شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کرد و بعد تصمیم گرفت یک رسانه رسمی مستقل را تاسیس نمایید. وی هم زمان با حضور در روزنامه همشهری در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت مجوز سایت تحلیلی وانانیوز شد. فعالیت این سایت در بهمن سال ۱۳۹۳ به صورت رسمی بعد از چند ماه آزمایش آغاز گردید.

ابراهیمی در سال ۱۳۹۵ به دلیل هجم زیاد فعالیت از همشهری استعفا داد و رسما سردبیری سایت وانانیوز را برعهده گرفت.

وانانیوز در گام اول فعالیت خود با پوشش اخبار حوزه ورزش شروع کرد و بعد در سال ۱۳۹۶ با تصمیم محمد ابراهیمی و موافقت هیات نظارت بر مطبوعات، پوشش اخبار دیگر حوزه‌های خبری را هم آغاز کرد.

محمد ابراهیمی در مهرداد ماه سال ۱۳۹۸ بعد از ۵ سال فعالیت مستمر از صدور بی‌رویه مجوز رسانه و تفکیک عنوان رسانه در مصاحبه با سایت تابنک انتقاد کرد.

سایت تحلیلی وانانیوز زیر مجموعه هلدینگ ایده نوین است که ریاست هیات مدیره و سرمایه گذاری آن بر عهده محمد ابراهیمی است. این هلدینگ در راستای توسعه بخش فرهنگ و هنر سرمایه گذاری می‌کند.