با یک بررسی ساده جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل با دیگر مصالح نیز به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد ،ساندویچ پانل ها ابزار جدیدی در صنعت ساخت وساز هستند که جایگزین مصالح سنتی و قدیمی شده اند.

بررسی دقیق جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل با بیان مزیت ها و ویژگی ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

این مصالح به خوبی می توانند انرژی را کنترل کنند و میزان هدررفت آن را به حداقل برسانند؛ همچنین سرعت نصب و اجرای بالایی نسبت به مصالح سنتی دارند و هزینه ها را نیز کم می کنند. به همین دلیل بسیاری از صنعتگران ترجیح می دهند که به جای استفاده از آجر، ماسه، گچ؛ سیمان و ... از Sndwich Panel ها استفاده کنند؛ چون مطمئن هستند این مصالح از مزیت های بیشتری برخوردارند.

 

ساندویچ پانل چیست؟ آشنایی با ضریب حرارت این مصالح

Sndwich Panel ها از جمله جدیدترین مصالح ساختمانی هستند که از 2 لایه ورق تشکیل می شوند. مابین این ورق ها نیز معمولا فوم های خاصی از جنس اکس پی اس، پلی یورتان، پلی استایرن یا پشم شیشه قرار می گیرند. شما از این مصالح می توانید به عنوان پوشش برای بنا های مختلف از جمله سردخانه ها، محیط های صنعتی و ... استفاده کنید و از مزیت های مختلف آن ها بهره مند شوید.

یکی از مهم ترین ویژگی های Sndwich Panel ها ضریب حرارت مناسب آن هاست که نسبت به بسیاری از مصالح ساختمانی پایین تر است. این ویژگی باعث صرفه جویی در میزان مصرف انرژی می شود و جلوی هدررفت آن را می گیرد؛ بنابراین در صورت استفاده از آن ها، در هزینه های مربوط به قبوض نیز در آینده صرفه جویی خواهد شد.

استفاده از ساندویچ پانل در تبریز موجب می شود تا گامی مثبت برای آیندگان نیز برداریم. در واقع به کمک این مصالح، سوخت های فسیلی حفظ و مدیریت می شوند و آیندگان نیز امکان استفاده از آن ها را خواهند داشت.

برای اینکه جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل را متوجه شوید، ابتدا باید درباره ضریب حرارت صحبت کنیم. در واقع ضریب حرارت به مقدار حرارتی می گویند که از یک سطح جامع به سایر سیالات انتقال پیدا می کند. تولیدکننده ها باید به دنبال مصالحی برای ساختمانشان باشند که از ضریب حرارتی اندکی برخوردارند؛ چون هر چه این مقدار پایین تر باشد، بهتر خواهد بود.

تولیدکننده های Sndwich Panel در بین 2 ورق این مصالح از عایق های مخصوصی استفاده می کنند که همین عایق ها ضریب انتقال حرارت آن را به حداقل می رسانند؛ برای همین این مصالح به خوبی می توانند در برابر حرارت، رطوبت و صدا از خود مقاومت نشان دهند.

بررسی جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل

در ادامه جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل را نسبت به سایر مصالح بررسی و در مورد آن صحبت می کنیم:

نام مصالح

ضریب انتقال حرارت

آجر

860mm

چوب نرم

140mm

بلوک های بتنی

380mm

پشم سنگ

45mm

پلا ستو فوم

40mm

پلی یورتان

35mm

با یک بررسی ساده متوجه می شویم که ضریب انتقال حرارت پشم سنگ، پلا ستو فوم و پلی یورتان بسیار کم تر از مصالح سنتی و قدیمی مثل آجر، چوب نرم یا بلوک های بتنی است. از آنجا که از این مواد معمولا به عنوان عایق میانی Sndwich Panel ها استفاده می شود، نتیجه می گیریم که به دلیل ضریب انتقال حرارتی کم تر، بهترین گزینه برای استفاده در صنایع ساخت و ساز به منظور مدیریت انرژی هستند.

طی یک بررسی دیگر می خواهیم این موضوع را به اثبات برسانیم. در بیشتر خانه های قدیمی از آجر استفاده می شد؛ درحالی که این مصالح نسبت به پلی یورتان 28 برابر، پشم شیشه 18 برابر و پلی استایرن 24 برابر ضریب انتقال حرارتی بیشتری دارد.

این موضوع را در مورد ماسه ها نیز بررسی می کنیم که نسبت به پشم شیشه 20 برابر، پلی اورتان 32 برابر و پلی استایرن 28 برابر ضریب انتقال حرارتی بیشتری دارند. ضریب انتقال حرارت گچ و سیمان نیز نسبت به پشم شیشه 18 برابر، پلی اورتان 28 برابر و پلی استایرن 24 برابر بیشتر است.

با بررسی جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل در اردبیل و سایر مصالح، اگر در Sndwich Panel ها از پلی یورتان، پلی استارین و پشم شیشه استفاده شود، ضریب انتقال حرارت این مصالح به حداقل می رسد.

بررسی میزان انتقال حرارت هسته های ساندویچ پانل ها

اکنون این سؤال پیش می آید، صنعتگرانی که قصد نصب ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پانل سقفی را دارند، کدام هسته را برای مصالحشان انتخاب کنند؟ در ادامه هر یک از هسته های این مصالح را معرفی می کنیم و درباره آن ها نیز توضیح می دهیم:

پلی یورتان

پلی یورتان ها ماده هایی زردرنگ هستند که با ضریب هدایت حرارتی 0/025 درصد بهترین گزینه برای استفاده در سردخانه ها به شمار می آیند.

پلی استایرن

این هسته ها با ضریب هدایت حرارتی 0/036 درصد ساخته می شوند و یک لایه میانی فوق العاده عالی برای مصالح ساختمانی به شمار می آیند.

پشم شیشه

ساخت وسازگرها معمولا از این مصالح برای افزایش مقاومت ساختمان در برابر آتش و میزان درجه های حرارتی زیاد استفاده می کنند. پشم های شیشه به خوبی نیز روی سطح موردنظر نصب می شوند و از این بابت نیز کار صنعتگران را راحت می سازند. این مصالح را با ضریب هدایت حرارتی 0/039 درصد می سازند.

پشم سنگ

پشم های سنگ در برابر حرارت و صدا به خوبی مقاومت خود را حفظ می کنند و با ضریب هدایت حرارتی 0.039 درصد گزینه ای مناسب دیگری برای استفاده در بنا های مختلف به شمار می آیند.

 

پانل آذر دلتا، عرضه کننده بهترین ساندویچ پانل ها

اگر قصد نصب ساندویچ پانل دیواری یا نصب ساندویچ پانل سقفی را دارید، پیشنهاد می دهیم که از خدمات مجموعه پانل آذر دلتا استفاده کنید. این مجموعه در زمینه عرضه و فروش پانل های بسیار باکیفیت فعالیت دارد و این مصالح را با استفاده از دستگاه ها و فناوری های جدید می سازد. این مجموعه توانسته با تکیه بر قدرت متخصصین بامهارت و حرفه ای خود، طی چندین سال به عنوان یکی از بهترین مراکز عرضه و فروش پانل ها شناخته شود. هم اکنون بسیاری از صنعتگران مصالح مورد نیاز خود را از این مجموعه تهیه می کنند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی های بیشتر به وب سایت پانل آذر دلتا مراجعه کنید و از کارشناس ها و مشاورهای این مجموعه راهنمایی های حرفه ای بابت خرید مصالح ساختمانی جدید بگیرید. کارشناس ها ابتدا نیازسنجی تان را انجام خواهند داد و سپس بر اساس نیازتان مشاوره های لازم را می دهند.

 

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل دربار جدول ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل در زنجان صحبت کردیم و مزیت های آن را نسبت به سایر مصالح ساختمانی گفتیم. اکنون تفاوت بارز این ابزار را نسبت به سایر ابزار های سنتی می دانید؛ بنابراین با استناد بر این موضوع به شما اطمینان می دهیم که این مصالح در این زمینه عملکرد بسیار مطلوب تر و بهتری نسبت به ابزار های سنتی دارند و می توانند جایگزین بسیار خوب و عالی برای آن ها باشند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آن ها نیز به وب سایت مجموعه پانل آذر دلتا به نشانی www.delta-panel.ir مراجعه کنید.