وزیر امور خارجه آلمان اتخاذ موضع سختگیرانه در قبال تصمیم اخیر آمریکا برای اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر روی برخی تولیدات اروپایی را خواستار شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر این که همچنان به دنبال یک راه حل مذاکره در مناقشات گمرکی با آمریکا است همزمان ایالات متحده را با اقدامات متقابل تهدید کرد.

هایکو ماس در جریان مناقشات تجاری مجددا تشدید شده بین آمریکا و اتحادیه اروپا از اتحاذ موضعگیری سخت در این مناقشات سخن گفته و همزمان خواستار مذاکرات مجدد در این باره شد.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید حالا واکنش نشان دهد و پس از تصویب سازمان تجارت جهانی تعرفه های تنبیهی را علیه آمریکا تصویب کند.

ماس تاکید کرد که آمریکا پیشنهاد اتحادیه اروپا برای یک راه حل دوستانه درباره مناقشات بر سر یارانه ها در صنعت حمل و نقل هوایی را رد کرده است. این کشور به جای آن راه رویارویی را در پیش گرفته است.

وی افزود: ما چنین رویکردی را اشتباه می دانیم چرا که در هر دو سوی آتلانتیک کارگران و مصرف کنندگان هزینه آن را پرداخت می کنند.

هایکو ماس در عین حال تاکید کرد که اروپا مانند سابق آماده است با آمریکا درباره قواعد مشترک برای یارانه ها برای صنعت حمل و نقل هوایی مذاکره کند. همچنان این فرصت وجود دارد که از آسیب های بیشتر در عرصه اقتصاد جهانی جلوگیری کنیم؛ بنابراین تجارت منصفانه و باز به همه سود می رساند.

"اولاف شولتز"، وزیر دارایی آلمان هم اظهار داشته است که در یک دنیای به دنبال جهانی سازی مناقشات تجاری به نفع هیچ کس نیست و این مسئله در ماه های اخیر مشخص شده است. بنابراین ما قاطعانه و اما با آرامش به این شرایط جدید واکنش نشان می دهیم.

اتحادیه های اقتصادی در آلمان هم با انتقاد شدیدی به تصمیمات گمرکی اخیر آمریکا واکنش نشان دادند.

نخست وزیر ایتالیا هم اعلام کرده است که کشورش با اتحادیه اروپا بر روی اقداماتی که تاثیرات این تعرفه های گمرکی برای تولیدات بومی را کاهش دهد کار می کند.

مقام های دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اخیرا اعلام کرده اند: ایالات متحده پس از پیروزی در شکایت مطرح شده در سازمان تجارت جهانی، تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای اتحادیه اروپا اعمال خواهد کرد.

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا روز چهارشنبه فهرستی از کالاهایی را منتشر کرده است که قصد دارد تعرفه های جدیدی را علیه آنها اعمال کند. این تعرفه ها و عوارض گمرکی قرار است از 18 اکتبر بر روی برخی کالاهای تولید آمریکا اعمال شود.

سازمان تجارت جهانی اخیرا به دولت ترامپ اجازه داده تا تعرفه هایی به ارزش 7.5 میلیارد دلار علیه کالاهای اروپایی وضع کند. آمریکا پیش از این شکایتی را در خصوص پرداخت یارانه غیرقانونی اتحادیه اروپا به شرکت ایرباس مطرح کرده بود.

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اعلام کرد: از سازمان تجارت جهانی خواسته ایم تا نشستی را در روز 14 اکتبر برای تصویب تدابیر تلافی جویانه آمریکا علیه اروپا برگزار کند.

ترامپ در ماه می نیز تهدید کرده بود که تعرفه های سنگینی را علیه واردات خودرو از اروپا اعمال خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .