به دنبال نگرانی در مورد روابط تجاری آمریکا و چین در آستانه امضای توافق اولیه، قیمت طلا به 1551.85 دلار در هر اونس افزایش یافت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی در مورد روابط تجاری آمریکا و چین در آستانه امضای توافق اولیه، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه از کمترین قیمت یک هفته گذشته افزایش یافت.

یک روز پیش از توافق تجاری اولیه آمریکا و چین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تعرفه‌های کالاهای چینی  تا تکمیل فاز دوم توافق پابرجا می‌ماند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 5.46 دلار افزایش 1551.85 دلار فروخته شد. طلا روز گذشته به 1535.63 دلار در هر اونس رسیده بود.

تحلیلگر کامرزبانک گفت: «بازار در مورد توافق تجاری آمریکا و چین مطمئن نیست. در عین حال، بازار اوراق قرضه ضعیف و تضعیف دلار نیز قیمت طلا را تقویت کرد.»

«تعرفه‌ها تا زمان پایان چرخه انتخابات در ماه نوامبر کاهش نخواهد یافت و به بازار اطمینانی نخواهد بخشید.»

ارزش بازارهای بورس در جهان از بالاترین رکورد خود افت کرد و  ارزش اوراق قرضه آلمان کاهش یافت.           

باقی نگه داشتن تعرفه‌ها می‌تواند منفعت‌های اقتصادی فاز نخست توافق را از طریق محدود کردن دسترسی چین به یکی از بزرگ ترین بازارهای تجاریش، کاهش دهد.         

کارلو البرتو ئی کاسا، تحلیلگر ارشد بازار در یادداشتی نوشت: «فاc نخست طی چند ساعت آینده امضا خواهد شد اما سرمایه‌گذاران بیش از این توافق انتظار دارند.»