نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دولت آمریکا بلافاصله پس از انتخابات پارلمانی این رژیم، طرح معروف به معامله قرن را پرده برداری می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه در حضور حامیان حزب راست‌گرای لیکود، در چارچوب کمپین انتخاباتی خود این اظهارات را مطرح کرد.

پایگاه "تایمز آو اسرائیل" امروز (چهارشنبه) به نقل از نتانیاهو نوشت: کسانی که می‌خواهید مذاکرات پیرامون معامله قرن را مدیریت کنند چه کسانی هستند؛ معامله‌ای که ترامپ آن را به زودی بلافاصله پس از انتخابات پارلمانی مطرح خواهد کرد.

دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود، در حال تدوین طرحی مفصل پیرامون حل درگیری فلسطین و اسرائیل است.

قرار بود طرح مذکور آمریکا در ماه ژوئن اعلام شود اما انتشار آن به پس از انتخابات پارلمانی اسرائیل در ۱۷ سپتامبر موکول شد.

در این راستا، ۲۸ اوت، جیسون گرینبلات، فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا به خاورمیانه در توییتی نوشت: تصمیم گرفتیم چشم‌انداز سیاسی (یا بخش‌هایی از آن را) پیش از برگزاری انتخابات اسرائیل منتشر نکنیم.

تاکنون رژیم صهیونیستی موافقت خود را با این طرح اعلام نکرده است، این در حالی است که رهبری فلسطین بارها اعلام کرده است، پس از اظهارات علنی آمریکا مبنی بر اینکه مساله قدس، آوارگان و مرزها را حذف خواهد کرد، طرح معامله قرن را نخواهد پذیرفت.

فلسطینیان می‌خواهند، هر نوع طرح سیاسی به برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای ۱۹۶۷ منجر شود.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .