آمریکا قصد دارد ارتش ضعیف بحرین را برای مقابله با حملات موشکی و هوایی به سامانه پدافندی پاتریوت مجهز کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ارتش بحرین، یکی از ضعیف‌ترین نیروهای مسلح منطقه  به سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» ساخت آمریکا مجهز می‌شود.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» شرکت «ریتان» اعلام کرد که بحرین توافق نامه‌ای را برای به دست آوردن سامانه دفاع هوایی، موشکی پاتریوت با ارتش آمریکا امضا کرده است.

شرکت ریتان اعلام کرده که سامانه یکپارچه دفاع هوایی، موشکی پاتریوت، بحرین را برابر موشک‌های بالستیک، کروز و هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین محافظت می‌کند. این شرکت به جزئیات بیشتر این قرارداد از جمله مبلغ و تعداد این سامانه‌ها اشاره‌ای نکرده است.

پاتریوت دارای چهار بخش عملیاتی رادار، اتاق کنترل، واحد موشک و آتشبار است. بنابر ادعای شرکت ریتان، سامانه پاتریوت قابلیت رصد 50 هدف در آن واحد را دارد .

بحرین در ماه‌های گذشته رزمایش مین‌روبی را با ارتش‌های فرانسه و آمریکا در خلیج فارس برگزار کرد. «خبرگزاری فرانسه» در  این زمینه  نوشت که نیروی دریایی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس عملیات مین‌روبی را در سواحل بحرین برای حمایت از تردد آزاد کشتی‌های تجاری در خلیج فارس برگزار کردند.

 سرهنگ «کلوهه مورگان» سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه در این باره اظهار داشت، به خاطر  تهدید مین‌ها، آمریکا، فرانسه و انگلیس انجام آموزش‌های تاکتیکی برای مقابله با خطر مین‌ها و حمایت از جریان آزاد تردد کشتی‌ها در این منطقه بحرانی را بر عهده گرفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .