دولت آمریکا در تداوم سیاست‌های خصمانه خود علیه مقاومت و نیروهای حامی آن، درصدد است تحریم‌هایی را علیه همپیمانان حزب‌الله در لبنان وضع کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«دیوید شانکر» معاون خاور نزدیک وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته اعلام کرد، واشنگتن دو هفته پس از تحریم‌ بانک موسوم به «جمال تراست بانک» لبنان، درصدد است تحریم‌هایی را علیه همپیمانان حزب‌الله در لبنان اعمال کند.

شانکر در گفت‌وگویی با ایستگاه تلویزیونی «موسسه پخش ملی لبنان»، گفت: «در آینده و در چارچوب تحریم‌ها، اسامی اشخاص جدیدی را که از حزب‌الله حمایت می‌کنند بدون در نظر گرفتن دین و مذهب‌شان، اعلام خواهیم کرد.»

حزب‌الله فراکسیونی متشکل از 13 نماینده در پارلمان لبنان و 3 وزیر در دولت دارد و همپیمان «میشل عون» رئیس‌جمهوری و حزب او «جریان ملی آزاد» است.

حزب‌الله همچنین همپیمان جنبش شیعی «أمل» است که ریاست آن را «نبیه بری» رئیس پارلمان بر عهده دارد.

ایالات متحده ،حزب‌الله لبنان را در سال 1997 در فهرست به اصطلاح سازمان‌های تروریستی خود قرار داده است که از زمان ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید، سیاست‌های خصمانه واشنگتن و تحریم‌ها علیه این جنبش مقاومت تشدید شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در 29 آگوست گذشته اعلام کرد که نام بانک «جمال تراست بانک» لبنان را به این دلیل که موسسه مالی مهم حزب‌الله است، در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

آمریکا همچنین ماه ژوئیه گذشته تحریم‌هایی را علیه سه نفر از مسئولان ارشد حزب‌الله وضع کرد که از دو نفر از آنها، از نمایندگان پارلمان لبنان هستند.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .