سخنگوی وزارت امور خارجه چین مصوبه سنای آمریکا درباره وضعیت حقوق بشری اویغورها را دخالت در امور داخلی پکن توصیف کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
خانم «هوا چانینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین پنجشنبه 12 سپتامبر (21 شهریور) در پاسخ به سوالی درباره مصوبه 11 سپتامبر سنای آمریکا با عنوان "قانون سیاست حقوق بشر اویغور 2019" که از دولت آمریکا می‌خواهد فشار بیشتری بر چین به دلیل مسائل مرتبط با استان خودمختار سین کیانگ وارد کند،‌ گفت: چین شدیدا با تصویب چنین طرحی در سنای آمریکا مخالف است. این طرح با قلب واقعیت به انتقاد از اوضاع حقوق بشری در سین کیانگ و سیاست‌های دولت چین در این استان پرداخته است. این دخالت وقیحانه در امور داخلی چین مردم چین را از [آمریکا] متنفرتر می‌کند. از آمریکا می‌خواهیم به حقایق احترام بگذارد، به عقلانیت بازگردد و ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد. همچنین از آمریکا می‌خواهیم از مطرح کردن موضوعات مرتبط با استان سین کیانگ به عنوان بهانه ای برای دخالت در امور داخلی چین بپرهیزد و از قانون تبدیل کردن مصوبه سنا خودداری تا کلیت روابط میان چین و آمریکا آسیب نبیند.

مصوبه سنای آمریکا از وزارت خارجه و همچنین دفتر مدیر اطلاعات ملی این کشور می‌خواهد درباره آنچه تهدیدات امنیتی دولت چین در سرکوب جمعیت اویغور در استان سین کیانگ است، به کنگره گزارش دهد.

آمریکا به بهانه‌های مختلف از جمله اوضاع هنگ کنگ، تایوان و وضعیت استان سین کیانگ سعی در مداخله در امور داخلی چین را دارد.

 
رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .