وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه به موضع گیری اتحادیه اروپا در باره تظاهرات اخیر نیروهای مخالف دولت باکو اعتراض کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پلیس باکو شنبه گذشته از تلاش های نیروهای مخالف دولت برای برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در یکی از میادین مرکزی پایتخت جمهوری آذربایجان جلوگیری کرد و اتحادیه اروپا در واکنش به این حادثه با صدور بیانیه ای خواستار آزادی بازداشت‌شدگان این تظاهرات شد.

" لیلا عبدالله اوا " سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان بیانیه اتحادیه اروپا درباره بازداشت ده ها تن را در جریان این تظاهرات اعتراض آمیز در باکو دور از واقعیت خواند و گفت : بیشتر افراد که به طور غیر قانونی تجمع برپا کرده و بازداشت و پس از اخطار رسمی آزاد شده اند.   

وی با اشاره به تامین حق آزادی تجمع در جمهوری آذربایجان، در عین حال نیروهای مخالف را به تلاش برای برگزاری تظاهرات غیرقانونی و هماهنگ نشده با نهادهای رسمی این کشور متهم کرد و گفت : پلیس از برگزاری تجمع غیرقانونی جلوگیری کرده و در جریان آن کسی از افراد حاضر آسیبی ندیده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان ضمن انتقاد از بیانیه اتحادیه اروپا گفت : این اتحادیه بهتر است به حوادث اخیر بارسلونا و استفاده پلیس از گلوله های پلاستیکی علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم، ضرب و شتم خبرنگاران و خشونت بیش از حد پلیس توجه کند.

عبدالله اوا همچنین حوادث چند ماه اخیر فرانسه را یادآور شد و اظهار داشت : شدت عمل پلیس فرانسه در مقابل معترضان در ماه های اخیر از مرزهای رفتار انسانی به کنار است به طوری که ۱۱ نفر را کشته و هزاران نفر را مجروح کرده اند و در میان آنان افرادی هستند که چشم های خود را از دست داده و یا دچار معلولیت شده اند.

 وی افزود: اما متآسفانه در چنین مواقعی هم استاندارد دو گانه به کار گرفته می شود و اتحادیه اروپا چشم خود را به حوادث در اروپا بسته و نمی توان اجازه داد تا کسی با جمهوری آذربایجان با چنین لحنی وارد شود.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .