صفحه بازداشتی‌های عقیدتی عربستان در توییتر امروز (دوشنبه) از آزادی سایر افرادی که توسط دولت ریاض در ماه نوامبر دستگیر شده بودند، خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری آناتولی، صفحه بازداشتی‌های عقیدتی در توییتر که به مسائل بازداشتی‌ها در عربستان می‌پردازد، بدون بیان جزئیات بیشتری نوشت: مقامات این کشور سایر بازداشتی‌های ماه نوامبر یعنی دو روزنامه‌نگار به نام‌های مها الرفیدی و زانه الشهری و نیز نویسنده عبد المجید سعود را پس از پایان بازجویی از آنها آزاد کردند.

این صفحه ۲۵ نوامبر اعلام کرده بود، عربستان موج جدید بازداشتی‌ها را به راه‌انداخته و تاکنون ۱۰ تن، از جمله وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران را بازداشت کرده است. ریاض این بازداشتی‌ها را بدون صدور حکم قضایی انجام داده و علاوه بر آن، به منازل این افراد یورش برده و تلفن همراه آنها را هم مصادره کرده است.

هنوز مقامات سعودی هیچ بیانیه‌ای درباره دلایل این بازداشت‌های جدید و آزادی برخی از آنها صادر نکرده‌اند.

گزارش‌های غربی نیز این موج جدید بازداشت‌ها در عربستان را مورد انتقاد قرار داده‌اند؛ چراکه این اقدامات همزمان با ریاست ریاض بر گروه۲۰ است؛ مسأله‌ای که می‌طلبد عربستان برای بهبودی کارنامه حقوق بشری خود تلاش کند.

عربستان معمولا اسامی بازداشتی‌های خود را اعلام نمی‌کند و همواره انتقادات حقوق بشری در مورد کاهش سطح آزادی بیان را رد کرده و مدعی است، "آزادی براساس قانون در این کشور وجود دارد".