روزنامه اعتماد: قالیباف رای اول تهران و رئیس مجلس یازدهم استروزنامه اعتماد نوشت:

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«نو اصولگرایی» این روزها اسم رمز جریانی است که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 از اصولگرایان گلایه کرد و پس از انصراف نه‌چندان اختیاری و همراه با رضایت قلبی به سود سیدابراهیم رییسی، کاندیدای شکست‌خورده انتخابات ریاست‌جمهوری 96 و رییس فعلی قوه قضاییه، به‌زعم تحلیلگران کینه به دل گرفت و عزم جزم کرد تا بایستد مقابل آنچه سازوکار سنتی و پدرخواندگی در جریان اصولگرایان خوانده بود.

محمدباقر قالیباف این روزها یکی از منسجم‌ترین سازوکارهای انتخاباتی میان اصولگرایان را عهده‌دار است، سازوکاری که مدت‌ها پیش با یک پیام ویدیویی آغاز شد و با فرمان نام‌نویسی توییتری شهردار اسبق تهران وارد مرحله عملیاتی شد.

قالیباف در توییتر خود هیچ اشاره‌ای به آمدن یا نیامدن خودش در یازدهمین دوره انتخابات مجلس نکرد ولی از «نو اصولگرایان» خواست تا وارد عرصه انتخابات شوند.

با این حال اما در روزهای گذشته یکی از شایعات داغ معروف‌ترین ساختمان میدان فاطمی، مساله حضور قالیباف بود؛ به‌طوری که ظهر روزگذشته برخی رسانه‌های اصولگرا خبر حضور او در وزارت کشور برای نام‌نویسی در انتخابات را تنظیم شده در کارتابل‌های‌شان قرار داده بودند ولی چنین نشد تا هنوز مساله حضور یا عدم حضور او، امروز نیز یکی از اصلی‌ترین سوالات اطراف وزارت کشور باشد.

نکته قابل‌توجه آن است که در روزهای غیبت بزرگان اصلاح‌طلب و اصولگرا، سیدمصطفی میرسلیم که روز پنجم نام‌نویسی کاندیداها عازم وزارت کشور شد، از گزینه‌های ریاست مجلس آینده کنار چهره‌ای چون علی مطهری به شمار می‌رود ولی در صورت نام‌نویسی قالیباف و باتوجه به غیبت لاریجانی، بسیاری معتقدند که او نه‌تنها موفق به رای اول تهران خواهد شد؛ بلکه می‌تواند ریاست یازدهمین پارلمان جمهوری اسلامی را نیز در اختیار بگیرد.

در این میان نام‌نویسی چهره‌هایی چون محسن پیرهادی، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و محمدسعید احدیان، مدیرمسوول روزنامه خراسان به عنوان چهره‌های نزدیک به قالیباف گمانه‌زنی‌ها را دوچندان کرده است.

شهردار اسبق تهران البته می‌داند که رسیدن به کرسی ریاست مجلس برای او بی‌هزینه نخواهد بود و احتمالا سیل انتقادات را مجددا به سویش روانه خواهد کرد ولی با این حال روز پنجشنبه در اظهاراتی درهمایش «مجلس نو» از آمادگی خود برای پرداخت هزینه سخن گفته است.

او تاکید کرد که «مطمئن باشید با تمام وجود ایستاده‌ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هر هزینه‌ای که لازم باشد می‌دهیم؛ کافی است شما پای کار بایستید.» او البته در این همایش پیامی را نیز برای اصولگرایان و اعضای جبهه پایداری فرستاد و گفت: «در جریانات انقلابی مانند پایداری دلسوزان انقلاب کم نیستند و شاید برخی از پایداری‌ها من را قبول ندارند اما این موارد برای من موضوعیت ندارد.»

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .