رسانه‌های خارجی سراسر جهان با انتشار گزارش‌های جداگانه‌ای از شرکت مردم ایران در مراسم تشییع پیکر پاک سرلشکر «قاسم سلیمانی‌» در شهرهای اهواز و مشهد، بر حضور پرشمار و میلیونی مردم کشورمان اذعان کرده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ۱۵ دی ماه پس از تشییع باشکوه در اهواز، به مشهد مقدس منتقل شد و حضور میلیونی مردم در این مراسم همچون خبر شهادت سرلشکر «سلیمانی» ‌تیتر رسانه‌های بزرگ سراسر جهان همچون «الجزیره» ‌و «بی بی سی» شد.

بی بی سی انگلیسی از جمله رسانه‌هایی بود که مراسم تشییع سرلشکر «‌سلیمانی» را با  عبارت «سیل جمعیت مردم ایران در خیابان‌ها» توصیف کرد.  

«الجزیره» نیز از برگزاری مراسم‌ گرامیداشت سردار «قاسم سلیمانی»‌ در شهرهای مختلف ایران خبر داد.

«فرانس ۲۴» نیز با تیتر «سیل ‌ده‌ها هزار نفری عزاداران برای مراسم شرکت در مراسم ترحیم [سردار] «سلیمانی» در شهرهای ایران روانه شدند» به بازتاب حضور عزاداران سیاه‌پوش در اهواز و مشهد پرداخت و از تبرک چفیه‌ها با تابوت حامل پیکر سردار «سلیمانی» توسط مردم گفت.

khPf8mVtXbOA

نشریه «نیویورک‌تایمز» نیز با استفاده از تیتر «راهپیمایی سیل عظیم جمعیت عزاداران [سردار] «سلیمانی» در خیابان‌های ایران»‌ به پوشش خبر مراسم تشییع شهید سپهبد «سلیمانی» پرداخته است. این نشریه در بخشی از خبر خود حضور جمعیت عظیم عزاداران روز یکشنبه را ادای احترام به سرلشکر «قاسم سلیمانی» عنوان کرد.

این نشریه نوشت: «جمعیت انبوه مردم در خیابان‌های اصلی شهر و بر روی پل طولانی که از رودخانه «کارون»‌ می‌گذرد به عزاداری پرداختند. جمعیتی شامل مردان و زنانی که پرچم‌های سیاه در دست داشتند، سینه‌زنان طول مسیری حدود ۳۰ کیلومتر را پیمودند.»