کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس راه‌های زیادی برای به حرکت درآوردن دولت دارد، گفت: مجلس ابزارهای قانونی زیادی دارد و می‌تواند وزیر یا مسئولی که تحرک ندارد را استیضاح کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سیدمحمد حسینی کاندیدای مردم تهران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش «دوم اسفند، انتخاب یازدهم» طی سخنانی اظهار داشت: انتخابات امسال اولین انتخابات پس از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است و امیدواریم در این انتخابات گام بلندی برای اعطای انقلاب اسلامی برداشته شود و مردم بتوانند بعداز 40 سال که از عمر انقلاب می‌گذرد، انتخاب بهتری داشته باشند.

وی افزود:  اولین انتخابات مجلس سال 58 برگزار شد و امسال دقیقاً 40 سال از اولین انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و بینش و بصیرت مردم نسبت به گروه‌ها و جریانات سیاسی با آن سال‌های انقلاب فرق کرده و دیگر نمی‌توانند بگویند که ما افراد و جریانات را نمی‌شناسیم. بنابراین امیدواریم مردم با بینش و بصیرت رأی دهند.

این کاندیدای انتخابات مجلس با تأکید بر اینکه مسئولین در نظام جمهوری اسلامی باید انگیزه و عمل برای پیشرفت کشور داشته باشند، گفت: هر زمانی که مردم انتخابی درستی داشتند کارها پیشرفته و هر وقت افرادی انتخاب شدند که باور یا انگیزه عمل نداشتند، کارهای کشور متوقف مانده و مشکلات به وجود آمده است مانند انتخابی که در چند سال گذشته داشتیم و متأسفانه سبب بروز مشکلات اقتصادی در کشور شد و آمارها نشان می‌دهد که فاصله طبقاتی افزایش یافته و این مایه شرمندگی است.

حسینی افزود: وقتی کسانی انتخاب می‌شوند که تفکر لیبرالی و سرمایه‌داری دارند مطمئناً برای‌شان اهمیتی ندارد اگر یک عده از مردم له شوند و حتی از اینکه برای مظلومین کاری انجام شود ناراحت می‌شوند لذا نتیجه انتخاب چنین افرادی بروز فاصله طبقاتی و له شدن طبقه محرومین است.

وی با اشاره به تأکیدات امام خمینی نسبت به توجه به محرومین گفت: امام در همان ابتدای انقلاب دستور تأسیس نهادهایی را دادند تا به محرومین کمک شود مانند جهاد سازندگی که در سال 58 تأسیس شد و افتخار بچه‌های انقلاب همین بود که در قالب جهاد سازندگی به روستاها برویم و به مردم خدمت کنیم.

کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم ادامه داد: بنده افتخار این را داشتم که در ابتدای انقلاب در جهاد سازندگی به محرومین خدمت کنم و پس از آن هم در دفاع مقدس حضور یافتم البته با توجه به اینکه در آن دوران دانشجو بودم مطمئناً در تمام ایام دفاع مقدس حضور نداشتم اما هر زمان که توفیق می‌شد با دیگر دوستان راهی جبهه‌ها می‌شدیم و در عملیات‌های مختلف حضور داشتیم و به آن روزها افتخار می‌کنم و هیچ‌گاه از آن گذشته پرافتخار پشیمان نشده‌ام.

حسینی تصریح کرد: برخی‌ها بعد از جنگ رفوزه شده‌اند و نتوانستند روحیه خود را حفظ کنند اما برخی افراد در دوران مسئولیت خود نیز و در بزنگاه‌ها مردود شدند.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس پنجم که نماینده رفسنجان بودم همواره تلاش کردم نظر خود را صریح بگویم گرچه در بزنگاه‌ها هم تطمیع می‌شدیم و هم تهدید تا خلاف منافع افرادی کاری نکنیم اما من همیشه سعی کردم نظر خود را روشن بگویم و به کاری که اعتقاد داشتم عمل کنم.  

کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم درباره دوران مسئولیت خود در دانشگاه پیام نور نیز یادآور شد: آن زمان که در دانشگاه پیام نور بودم همراه دیگر مدیران شهر به شهر رفتیم و به 500 واحد دانشگاهی سر زدیم و تمام کمبودها و مشکلات را بررسی کردیم. بنابراین کارنامه بنده نشان می‌دهد که همواره سعی کرده‌ام شعار ندهم و تا جایی که از عهده‌ام برمی‌آید عمل کنم. 

حسینی با بیان اینکه متأسفانه برخی افراد 15 سال است که مسئول هستند اما هنوز به مراکز استان‌ها هم سر نزده‌اند، گفت: اگر رئیس جمهوری داشته باشیم که به وزیر و معاون خود هم وقت ملاقات نمی‌دهد، معلوم است که مشکلات حل نخواهد شد. همین خانم ملاوردی در پایان عمر دولت یازدهم در یکی مصاحبه‌ای اعلام کرد که در طول این چهار سال تنها یکبار موفق شده تا با رئیس جمهور جلسه بگذارد در حالیکه بنده در دولت حضور داشتم و می‌دانم که چقدر لازم است رئیس جمهور با وزرا و معاونین به صورت مداوم جلسه داشته باشد لذا شما وقتی به عنوان یک مسئول برای معاونین خود وقت نگذارید آنها هم برای مدیران زیردست خود وقت نمی‌گذارند و آن مدیران هم برای مردم وقت نگذاشته و کار نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه این وقت‌گذاری‌ها، تحرک‌ها و اهتمام‌ها کشور را به پیش‌ می‌برد، تأکید کرد: برخی برای اینکه کم‌کاری و تنبلی خود را توجیه کنند، می‌گویند مسئول نباید فعالیت الکی داشته باشد بلکه وظیفه مسئول اندیشه و فکر است. در حالی که ما می‌گوییم بدون فکر نمی‌شود کار کرد اما اگر همراه فکر کار و عمل نباشد آن اندیشه هم بی‌فایده است. بنابراین ما به مسئولینی نیاز داریم که با انگیزه و با تحرک باشند.

«می‌گویند نباید بی‌خودی فعالیت کرد بلکه یک مسئول باید اهل اندیشه و فکر باشد، ما هم همین را می‌گوییم و معتقدیم بدون فکر نمی‌شود کار کرد اما اگر پشت آن فکر عمل و اقدام نباشد آن اندیشه هم بی‌فایده است.»

وی ادامه داد: مسئول باید با انگیزه و با تحرک باشد نه اینکه بعد از چهار سال که از عمر یک مجلس می‌گذرد مردم تهران 30 نماینده خود را نشناسند و حتی یک بار هم ندیده باشند.

کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم برهمین اساس گفت:‌ ان‌شاءالله بتوانیم نمایندگانی را انتخاب کنیم که اهل عمل و اقدام باشند و اعتقاد و ایمان داشته باشند و برای دفاع از حقوق ملت به مجلس بروند و اگر ناحقی را دیدند سکوت نکنند و به فکر منافع خود نباشند و یا نخواهند دل همه را به دست بیاورند.

حسینی افزود: برخی به بهانه اینکه نباید حیثیت افراد برده شود، در برابر تخلفاتی که می‌بینند سکوت می‌کنند. در حالیکه ما معتقدیم گرچه نباید وارد حریم خصوصی افراد شد اما وقتی کسی مسئولیت گرفت و تخلف کرد باید آن تخلف به مردم بیان شود تا مانع اقدامات متخلفان شویم. در حال حاضر هم که قوه قضاییه با جدیت در حال رسیدگی به تخلفات است اگر مجلس یازدهم مجلسی قوی شود، دولت هم ناچار به حرکت می‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس راه‌های زیادی برای به حرکت درآوردن دولت دارد، گفت: مجلس ابزارهای قانونی زیادی دارد و می‌تواند وزیر یا مسئولی که تحرک ندارد را استیضاح کند گرچه با تشکیل مجلس یازدهم حدود یک سال از عمر دولت باقی می‌ماند اما در همین یکسال هم دولت باید تغییر کند و اهل عمل شود و در دولت بعد هم مجلس به خوبی به وظایف خود در انتخاب وزرا عمل کند تا دولتی روی کار آید که در مسیر حل مشکلات باشد.

کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم در ادامه سخنان خود گفت: کشور ما در زمینه‌های دفاعی و امنیتی و هسته‌ای پیشرفت‌های بسیاری داشته و حتماً می‌توانیم در عرصه اقتصاد هم موفق شویم. دوستان ما که کاندیدا شده‌اند برای حل مشکلات مسکن، اشتغال و ... طرح‌هایی آماده کرده‌اند که ان‌شاءالله در شش ماه نخست مجلس یازدهم می‌توانند مشکلات اقتصادی را تا حد زیادی حل کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .