مهرعلیزاده در غیاب محبوبیت و برنامه انتخاباتی مدون می‌کوشد با ملتهب‌کردن فضای سیاسی نظرها را به خود جلب کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: محسن مهرعلیزاده که این‌روزها می‌کوشد با تند کردن فضای انتخاباتی ماهی خود را از آب بگیرد، گویا در نظرسنجی‌ها هیچ اقبال خاصی را توانسته همراه خود کند. مهرعلیزاده مشخصا در مناظره اول ریاست‌جمهوری انواع تهمت‌ها و توهین‌ها را روانه نامزهای دیگر کرد و برای مثال درباره میزان تحصیلات سید ابراهیم رئیسی سخن گفت که هیچ مبنای دقیقی نداشت و صرفا یک ادعای واهی برای جلب نظر مخاطبان بود. به نظر می‌رسد او با علم به اینکه هیچ جایگاهی در میان مردم ندارد می‌خواهد به زعم خود سخنانی نامتعارف و تند مطرح کنند تا مورد توجه عمومی قرار بگیرد؛ در حالی که بر اساس نظرسنجی‌ها او نه‌تنها مورد اقبال مردم نیست، بلکه مورد پسند هیچ‌یک از احزاب اصلاح‌طلب هم قرار ندارد؛ به نحوی که اگر یک حزب به نام کارگزاران سازندگی از همتی می‌کند، مهرعلیزاده حمایت حتی یک حزب را هم با خود به همراه ندارد تا حدی که حتی حزب پیشرو اصلاحات به عنوان حزب متبوع او هم هیچ حمایتی نکرده است.

مهرعلیزاده پیش از ثبت نام‌های انتخاباتی خود را در نهاد اجماع‌ساز به عنوان نامزد انتخابات مطرح کرده بود که گویا حتی نتوانسته بود 10 رأی از اعضای حقیقی و حقوقی این تشکل انتخاباتی به دست آورد و او در نهایت بدون هماهنگی با جبهه اصلاحات و بر اساس تشخیص فردی‌اش وارد انتخابات شد. مهرعلیزاده در سال84 هم بدون هماهنگی سران اصلاحات در انتخابات نامزد شد که البته در آن انتخابات هم نفر آخر شد. بسیاری از اصلاح‌طلبان مهرعلیزاده را یکی از عوامل شکست اصلاح‌طلبان در آن انتخابات می‌دانند زیرا باور دارند او با علم به اینکه رأیی ندارد، صرفا باعث شکسته‌شدن آراء اصلاح‌طلبان شد. علاوه بر این مهرعلیزاده هیچگاه سابقه ویژه‌ و درخشانی در مسئولیت‌هایی که داشته است ندارد و نمی‌توان از او به عنوان یک نیروی کارآمد در جبهه اصلاحات معرفی کرد. او همیشه معمولی بوده است و هیچگاه هیچ درخششی نداشته است.

مهرعلیزاده تصور می‌کند شرایط در این دوره با دوره‌های پیشین متفاوت است و در شرایطی که شخصیت‌های سرشناس اصلاح‌طلب در میدان حضور ندارند امید دارد که گزینه نهایی اصلاح‌طلبان باشد؛ شرایطی که تحققش بسیار محال است زیرا به تازگی مجمع روحانیون مبارز به ریاست سید محمد خاتمی اعلام کرد که از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند. از طرفی او شانسی در راست‌گرایان اصلاحات از جمله کارگزاران هم ندارد زیرا تکلیف آنها روشن است و بنا دارند علاوه بر حمایت خود از همتی دیگر احزاب اصلاح‌طلب را هم بر حمایت از او راضی کنند.

به هر روی به نظر محسن مهرعلیزاده در غیاب محبوبیت، برنامه انتخاباتی مدون و البته سابقه درخشان می‌کوشد با ملتهب‌کردن فضای سیاسی نظرها را به خود جلب کند؛ موضوعی که دستِ‌کم در این دوره رخ نمی‌دهد زیرا مردم بیش از پیش مشتاق شنیدن برنامه‌ها و نه جنجال‌ها هستند.