سخنگوی وزارت خارجه با تشریح جزییات سفر ظریف به مسکو و عراقچی به پاریس اعلام کرد که یک هیأت کارشناسی نیز از ایران به وین می‌رود تا آخرین تحولات مربوط به برجام را مورد بررسی قرار دهد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی با اشاره به سفر روز دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به مسکو و همچنین سفر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه به پاریس گفت: روز دوشنبه روز دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است و این سفرها و دیدارها در راستای دیپلماسی فعال و متوازن ایران انجام خواهد شد.

وی افزود: هیأت کارشناسی ما به وین خواهد رفت و  آخرین تحولات مربوط به برجام را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر ظریف به روسیه نیز عنوان کرد: آقای ظریف در سفر به مسکو با همتای خود درباره آخرین تحولات اجرای برجام صحبت خواهد کرد و تنش‌ها در منطقه و شرایط در سوریه جزو محورهای مذاکرات ظریف با لاوروف است.

موسوی ادامه داد: آقای عراقچی هم عازم پاریس است تا آخرین تحولات مربوط به پیشنهادهایی که روحانی و ماکرون درباره آن صحبت کردند را بررسی و درباره آن رایزنی کند. 

سخنگوی وزارت خارجه که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، اضافه کرد: آنچه آقای عراقی در پاریس صحبت خواهد کرد پیروز مذاکراتی است که بین روسای جمهور ایران و فرانسه انجام شده و جزییات و پیشنهاداتی مطرح شده و روی میز آمده است و همه آنها هم در راستای اجرای برجام و تعهداتی است که طرف‌های اروپایی به ویژه سه کشور اصلی اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) در برجام به آن متعهد هستند و دارند راهکارهایی را پیدا می‌کنند که اگر مورد توافق قرار بگیرد یک گام به جلو است و ایران نیز از آن استقبال خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .