سخنگوی دولت با بیان اینکه علت انفجار سکوی ماهواره‌بر دلایل فنی بوده است گفت: این حادثه کشته‌ای نداشته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی ربییعی سخنگوی دولت با بیان اینکه علت انفجار سکوی ماهواره‌بر دلایل فنی بوده است گفت: این حادثه کشته‌ای نداشته است.

وی افزود: آنچه ک در دولت در این باره مطرح شده انفجار در سکو بوده و هنوز ماهواره‌ای به سکو منتقل نشده بود، علاوه بر آن نیز در مرحله تست بوده نه عملیات پرتاب. در میادین تستی که ما داریم مثل میادین سمنان این آزمایش‌ها صورت می‌گیرد معمولا در دنیا شبیه به این اتفاق زیاد صورت می‌گیرد، حتی در کشورهای پیشرفته هم در این زمینه‌ها انفجارهای متعدد و مهیبی را داشته‌ایم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در این اتفاق هیچ کشته‌ای نداشتیم و از نظر جانی مشکلی نبوده است،  اظهار داشت: چون علت یک بحث و خطای فنی بود و کارشناسان روی این موضوع اتفاق نظر دارند.

ربیعی با اشاره به عملیت‌های روانی رسانه‌های غربی روی این موضوع گفت: اساساً دو جریان خبری حول و هوش این موضوع شکل گرفته، یک جریان خبری در القای این بود که آنها قادر هستند در موسسات ما امر جاسوسی و خرابکاری کنند. هیچکدام از کارشناسان ما روی این موضوع صحه نمی‌گدارند و نوعی سو استفاده برای قدرت نمایی است. دوم هم نمی‌دانیم چطور رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا عکس ماهواره‌ای منتشر می‌کند و ذوق‌زده است و اصلا قابل درک نیست، این یک امر کاملا مشخص است و معلوم است که بر اثر چه مسئله‌ای  بوده است و خوشبختانه دانش ما در این زمینه هر روز رو به توسعه و گسترش است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .