رئیس سابق دپارتمان داوری فوتبال گفت: فرشاد احمدزاده از پرسپولیس در دربی باید اخراج می شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

داود رفعتی در مورد نحوه قضاوت موعود بنیادی فر در بازی استقلال و پرسپولیس گفت: دربی پایتخت از نظر فنی کیفیت مطلوبی نداشت اما در زمینه داوری باید بگویم. موعود بنیادی فر از داوران بین المللی الیت فوتبال ایران است با این حال وقتی نام او برای قضاوت در دربی اعلام شد من ترسیدم! انتخاب او برای این بازی کمی زود بود. دربی داورانی با تجربه و با شهامت می خواهد داورانی که مثل علیرضا فغانی کاریزماتیک باشند. فغانی حتی بازیکن را می گرفت و می کشید. همه بازیکنان می دانستند فغانی داور قاطعی است.

وی افزود: بزرگترین اشتباه بنیادی فر در نیمه اول اعلام خطای پنالتی به سود استقلال است. آن پنالتی اصلا درست نبود حداقل در تصاویری که از تلویزیون دیدم پنالتی رخ نداد. بازیکن پرسپولیس تعادلش را از دست داد و زمین خورد و بعد هم بازیکن استقلال برایش چنین اتفاقی رخ داد. از سویی دیگر این پنالتی باید تکرار می شد که دستور تکرار پنالتی جز وظایف داور پشت دروازه بود نه داور مسابقه. دروازه بان طبق قوانین باید یک پایش حتما روی خط دروازه قرار داشته باشد. دستور به تکرار پنالتی شجاعت بالایی می خواهد.

رفعتی تصریح کرد: بعد از اعلام پنالتی من احساس کردم داور فهمیده که تصمیمش درست نبوده و تمرکزش را از دست داد. برای همین برخی از خطاها را حتی به اشتباه اعلام می کرد. مثلا در یک صحنه خطا روی علیپور پشت محوطه جریمه استقلال را اعلام نکرد یا در صحنه ای دیگر بازیکن استقلال با پا روی بازیکن پرسپولیس آمد ولی خطای قرمز اعلام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟