تیم فوتبال کانادا جدی ترین گزینه فدراسیون فوتبال برای انجام مسابقات تدارکاتی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ورزش سه، در حالی که در یکی دو ماه گذشته شایعات مختلفی درباره مسابقات آتی تیم ملی مطرح و نام کشورهای مختلفی بر زبان آمده، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی به همراه مدیران فدراسیون به دنبال جمع و جور کردن تور دو هفته ای تیم ملی ایران به مقصد کانادا هستند.

در حال حاضر در بین تمام تیم هایی که نام آنها برای بازی با تیم ملی مطرح شده، کانادا به عنوان گزینه ایده‌آل مطرح است؛ تیمی که علاوه بر انجام مسابقه مبلغ مناسبی را هم برای این مسابقه به ایران پرداخت می‌کند. ضمن اینکه ایران می‌تواند در پخش تلویزیونی بازی و درآمد های روز بازی نیز سهیم باشد و پول مناسبی از این بازی به دست بیاورد.

سفر به کانادا احتمالا برای چهار فیفادی پیش رو در ماه خرداد برنامه ریزی خواهد شد؛ البته این سفر فعلا به این دلیل قطعی نیست که هنوز سبد بازی های تدارکاتی تیم ملی در سفر به آمریکای شمالی کامل نشده است.

دراگان اسکوچیچ عقیده دارد با توجه به مسافت زیاد سفر به کانادا و مسائل احتمالی دریافت ویزا بهتر است که تیم ملی حداقل برای دو یا سه مسابقه در این کشور برنامه ریزی کند. مسابقاتی که با توجه به حضور ایرانیان پرشمار در آمریکای شمالی حالت خانگی را برای فوتبال ایران خواهد داشت.

از بین تیم هایی که برای انجام این سبد تدارکاتی در نظر گرفته شده‌اند نام اکوادور بیش از بقیه به گوش رسیده است. همچنین صحبت هایی درباره بازی با تیم ملی کامرون هم بود که این پیشنهاد هنوز به جایی نرسیده است.

فدراسیون فوتبال به گفته یکی از مسئولان اجرایی در حال مذاکره با چهل کشور برای برنامه ریزی انجام شش بازی تدارکاتی در فیفادی های پیش رو است که همانطور که گفته شد در این بین کانادا مصر تر و مناسب تر از بقیه به نظر می‌آید.

البته این سفر نیازمند دریافت مجوز از شورای برون مرزی نیز هست.

ایران در رقابت های جام جهانی قطر 2022 با آمریکا، انگلیس و برنده پلی آف اروپا هم‌گروه است.