درحالی که انتظار استقلالی ها برای پاسخ نکونام به چهارمین روز رسیده، سپاهان هم سرمربی‌اش را از دست داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش «ورزش سه» با پذیرش استعفای محرم نویدکیا از سوی مدیران باشگاه سپاهان حالا دو باشگاه بزرگ و مدعی فوتبال ایران در جستجوی سرمربی خواهند بود. هفته قبل بود که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم قهرمان به دلیل داشتن پیشنهاد از لیگ امارات ترجیح داد به همکاری خودش با باشگاه استقلال پایان دهد تا این تیم پیش از شروع لیگ بیست و دوم با چالش انتخاب سرمربی مواجه شود.

حالا محرم نویدکیا، پس از پشت سر گذاشتن یک فصل موفق و یک فصل ناکامی مطلق، تصمیم گرفت از هدایت سپاهان استعفا دهد. تصمیمی که این بار مورد موافقت مدیران باشگاه سپاهان قرار گرفت.

با این‌ حساب تیم های اول و سوم لیگ بیست و یکم باید خیلی زود به فکر انتخاب سرمربی جدید باشند. موضوعی که می‌تواند به جابجایی‌های بزرگی روی نیمکت های فوتبال ایران ختم شود هرچند فعلا سپاهانی‌ها بر خلاف همتای تهرانی‌شان اولویت را بر استخدام مربی خارجی گذاشته‌اند.

به هرحال سودای کار کردن در باشگاه‌هایی چون استقلال و سپاهان، هر سرمربی‌ای را برای قطع همکاری با تیم فعلی‌اش متقاعد می‌کند. البته که کار کردن در این دو تیم به همان اندازه‌ای که جذابیت دارد، حساسیت و دشواری خاص خودش را هم به همراه دارد چرا که هواداران این دو تیم تنها با قهرمانی از عملکرد سرمربی تیم‌شان راضی خواهند بود. به ویژه که استقلال قهرمان سال گذشته بود و هواداران‌شان به هیچ رتبه‌ای جز تکرار قهرمانی قانع نیستند و محرم هم فقط به دلیل قهرمان نکردن سپاهان تحت فشار قرار گرفت و در نهایت استعفا کرد. بنابراین مربیانی که فصل بعد هدایت این دو تیم را به عهده می‌گیرند، ناخواسته این موضوع را می‌پذیرند که چاره‌ای جز قهرمانی ندارند.

* گزینه‌های هدایت استقلال: اولویت با نکو

جدا از چهره‌هایی که به شکلی عجیب توسط خودشان یا از طریق اطرافیان سعی در گزینه جلوه‌دادن خودشان برای هدایت استقلال دارند، این باشگاه با گزینه‌های بسیار محدود داخلی برای نیمکتش مواجه است.

حتی جواد نکونام به عنوان کاپیتان سابق و رکورددار بازی تیم ملی و کارنامه‌ای موفق با دو قهرمانی در فوتبال ایران، از طرف هواداران استقلال با اما و اگرهایی برای هدایت این تیم مواجه است. اما آنچه مسلم است مدیریت استقلال و در راس آن آجورلو اصرار زیادی روی سپردن پست سرمربیگری باشگاه به نکونام دارند و تا الان هم برای پاسخ او صبر کرده‌اند.

بنابراین شاید اگر این چهره هدایت استقلال را نپذیرد، آبی‌ها به سراغ گزینه‌ای خارجی بروند چرا که سایر مربیان داخلی لیگ از اقبال عمومی هواداران این تیم برخوردار نیستند.

* گزینه‌های هدایت سپاهان؛ فعلا خارجی!

باشگاه سپاهان با توجه به انتظارات بالای هوادارانش چاره‌ای جز بستن تیم برای قهرمانی ندارد. برای هواداران سپاهان واگذاری نیمکت تیم به سرمربیانی که سابقه کاری‌ آن‌ها محدود به دو یا سه فصل اخیر است و نتایج موفق‌شان مقطعی بوده پذیرفتنی نیست. بنابراین برعکس استقلال، آنها ابتدا به دنبال استخدام یک سرمربی خارجی خواهند بود. هر چند با توجه به کم بودن زمان تا شروع لیگ آینده بعید نیست طلایی پوشان هم به دنبال عقد قرارداد با یک مربی داخلی بروند یا اینکه تمرکزشان را روی استخدام مربی خارجی بگذارند که سابقه کار در فوتبال ایران را داشته باشد. موضوعی که با توجه به محدود بودن گزینه ها ممکن است به استخدام مربی‌ای آشنا برای هواداران سرخابی پایتخت ختم شود!

در بین مربیان داخلی هم احتمال بسیار پایینی وجود دارد که سپاهانی‌ها به مربی‌ای جز نکونام فکر کنند. سرمربی موفق فولاد که به واسطه تداوم موفقیت‌هایش در هدایت فولاد، احتمالا تنها گزینه داخلی هر دو تیم استقلال و سپاهان است.

گزینه پیشنهادی شما برای هدایت تیم مورد علاقه‌تان کدام سرمربی است؟ نظرات خودتان را در این خصوص ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شود.