هزینه بالای بارسلونا در نقل و انتقالات باعث شده تا هواداران رئال مادرید با یادآور شدن مصاحبه ای قدیمی از جرارد پیکه، به وی طعنه بزنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا تابستان گذشته به دلیل مشکلات مالی فعالیت خاصی در نقل و انتقالات تابستانی نداشت ولی شرایط امسال آنها کاملا متفاوت است. بارسلونا فرانک کسیه و آندریاس کریستنسن را به عنوان بازیکن آزاد جذب کرد و برای رافینیا، روبرت لواندوفسکی و ژول کُنده نیز با احتساب پاداش ها و بندهای متغیر، تقریبا 200 میلیون یورو هزینه کرد.

 این پایان کار بارسلونا نیست و جذب برناردو سیلوا، سزار آسپیلیکوئتا و مارکوس آلونسو نیز در دستور کار قرار دارد. فعالیت زیاد بارسلونا در نقل و انتقالات، باعث شگفتی شده چرا که تصور می شد مشکلات اقتصادی مانع بزرگی در راه جذب بازیکنان بزرگ باشد ولی فروش 25 درصد از حق پخش بازی های بارسلونا توانسته دست باشگاه در نقل و انتقالات را کاملا باز کند. ریخت و پاش های بارسا باعث شده تا رئالی ها مصاحبه 9 سال پیش جرارد پیکه را یادآور شده و به وی کنایه بزنند.

پیکه سال 2013 و پس از هزینه 160 میلیون یورویی رئال برای جذب گرت بیل، ایسکو و آسیر ایارامندی گفته بود:« رئال پس از یک سال بدون جام، برای سه بازیکن 160 میلیون یورو هزینه کرده است. بارسا هرگز نمی تواند چنین کاری انجام دهد و ما باشگاهی متفاوت نسبت به رئال مادرید هستیم. واضح است که می توانیم برای یک بازیکن مثل نیمار 60 تا 70 میلیون یورو هزینه کنیم ولی نه برای جذب سه یا چهار بازیکن. ما باشگاهی فقیر نیستیم ولی روی استعدادهای آکادمی لاماسیا تکیه داریم. ما اینچنین به مصاف رقبای متمول می رویم.»

لازم به ذکر است که رئال تاکنون آنتونیو رودیگر را به عنوان بازیکن آزاد و اورلین شوامنی را با 80 میلیون یورو از موناکو جذب کرده است.