در دومین روز مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، فرنگی کاران ایرانی خوش درخشیدند و سه تن از شاگردان بنا به نیمه نهائی راه یافتند.

لحظه به لحظه با کشتی فرنگی قهرمانی جهان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، دومین روز از رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی از ساعت 13 امروز آغاز شد که ملی پوشان کشورمان در روز اول این مسابقات عملکرد جالبی نداشتند و تنها ناصر علیزاده بود که توانست به جدول شانس مجدد وزن 87 کیلوگرم راه پیدا کند. در مسابقات امروز، رقابت های مقدماتی اوزان 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم و همچنین رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان 55، 72، 77 و 87 کیلوگرم برگزار خواهد شد.

علاوه بر ناصر علیزاده که برای رسیدن به مدال برنز وزن 87 کیلوگرم تلاش می کند، چهار نماینده دیگر ایران یعنی علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی، پژمان پشتام و محمدهادی ساروی به میدان رفتند که برخلاف دیروز، هر 4 نفر سابقه ایستادن بر سکوی دنیا را در کارنامه داشتند. 

در مسابقات صبح امروز، فرنگی کاران ایرانی یکی پس از دیگری رقبای خود را پشت سر گذاشتند و تنها یک باخت در آخرین گام در کارنامه ایران ثبت شد. ناصر علیزاده به دیدار رده بندی رسید و علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی و هادی ساروی با شکست رقبای خود به نیمه نهایی راه یافتند. تنها پژمان پشتام بود که در 82 کیلوگرم نتوانست به نیمه نهایی برسد و حالا باید در انتظار راهیابی حریفش به فینال باشد. 

بدین ترتیب امشب ناصر علیزاده برای کسب مدال برنز روی تشک می رود و سه فرنگی کار دیگر برای رسیدن به فینال تلاش می کنند.

 پوشش زنده خبری

20 شهریور 1401 ساعت 17:56

 * در مرحله یک چهارم پایانی وزن ۸۲ کیلوگرم، رفیق حسینوف آذربایجانی و مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف ازبکستانی شد تا یک نتیجه عجیب دیگر در رقابت های امروز رقم بخورد.

20 شهریور 1401 ساعت 17:51

۸۲ کیلوگرم

* اولین باخت امروز ایران به ثبت رسید. پژمان پشتام در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم مقابل یاروسلاو فیلچاکوف از اوکراین به میدان رفت که در وقت اول و پس از اینکه اخطار کم کاری اول به پشتام داده شد، یک بارانداز هم خورد تا ۳ بر صفر عقب بیفتد. در وقت دوم اما پشتام نتوانست از اخطار کم کاری و فرصت خاک استفاده کند و علی رغم اخطاری که داوران به دلیل عقب نشینی به حریف دادند، نماینده کشورمان در ثانیه های پایانی خاک شد تا این دیدار را با نتیجه ۵ بر ۲ واگذار کند.

20 شهریور 1401 ساعت 17:39

* آرتور الکسانیان ارمنستانی در برابر بک سلطان محموداف قرقیزستانی با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد تا مانند المپیک توکیو در نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم به مصاف محمدهادی ساروی برود.

20 شهریور 1401 ساعت 17:36

۹۷ کیلوگرم 

* ساروی هم راهی نیمه نهایی شد. محمدهادی ساروی به مصاف رستم آساکالوف ازبکستانی رفت و پس از اینکه حریف با اخطار کم کاری در خاک نشست، ساروی دو بارانداز اجرا کرد تا وقت اول با برتری ۵ بر صفر او خاتمه یابد. در وقت دوم نیز نماینده کشورمان با یک کمرگیری آساکالوف را خاک کرد و با برتری ۷ بر صفر به نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم صعود کرد.

20 شهریور 1401 ساعت 17:26

* در ورن ۶۷ کیلوگرم، جونی ختسوریانی گرجستانی با نتیجه ۷ بر صفر از سد پرویز نصیب اف اوکراینی و نایب قهرمان المپیک توکیو عبور کرد تا در مرحله نیمه نهایی به مصاف محمدرضا گرایی برود.

20 شهریور 1401 ساعت 17:26

 ۶۷ کیلوگرم

* گرایی هم به نیمه نهایی رسید. محمدرضا گرایی در مرحله یک چهارم پایانی وزن ۶۷ کیلوگرم به مصاف ریو هانسو از کره جنوبی و قهرمان دو دوره جهان رفت که در همان ابتدای کار حریف را خاک کرد که با اعتراض حریف و به دلیل گرفتن دوبنده حریف امتیازی برای او ثبت نشد. ولی پس از اینکه حریف با اخطار کم کاری داوران در خاک نشست، گرایی ابتدا او را به پل زد و پس از آن هم با یک کنده زیبا او را به پل زد و ۵ امتیاز دیگر گرفت اما در اتفاقاتی عجیب و غریب، نهایتا یک اخطار به گرایی به دلیل انجام فن خطا دادند و یک اخطار هم به کشتی گیر کره ای و در نهایت به دلیل مصدومیت حریف، بازی با برد ۵ بر ۱ نماینده کشورمان تمام شد.

20 شهریور 1401 ساعت 17:09

۶۳ کیلوگرم: 

* لری آبولادزه گرجستانی و نایب قهرمان سال گذشته جهان با نتیجه ۷ بر ۲ تینار شارشنبکوف قرقیزستانی را شکست داد تا حریف نجاتی در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۳ کیلوگرم شود.

20 شهریور 1401 ساعت 17:04

63 کیلوگرم:

* نجاتی به نیمه نهایی رسید. علیرضا نجاتی در یک چهارم نهایی وزن ۶۳ کیلوگرم مقابل ویکتور سیوبانو از مولداوی که سال گذشته در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال طلای جهان رسیده بود، قرار گرفت. در همان ابتدا حریف پای نجاتی را از تشک خارج کرد اما لحظاتی بعد نجاتی با اجرای یک کول انداز توانست ۴ امتیاز بگیرد و پس از رد شدن اعتراض مربیان مولداوی نتیجه ۵ بر ۱ شد. در وقت دوم حریف دو بار دیگر پای نجاتی را از تشک خارج کرد تا در نهایت نجاتی با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شده و راهی نیمه نهایی شود.

20 شهریور 1401 ساعت 16:46

* در وزن ۹۷ کیلوگرم، رستم آساکالوف ازبکستانی توانست با نتیجه ۸ بر صفر مقابل میهایل کاجایا از صربستان پیروز شده تا حریف محمدهادی ساروی در یک چهارم نهایی شود.

20 شهریور 1401 ساعت 16:39

۶۷ کیلوگرم :

* ریو هانسوی ۳۴ ساله و قهرمان دو دوره جهان از کره جنوبی، با نتیجه ۴ بر ۱ از سد میهای رادو از رومانی گذشت تا در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۶۷ کیلوگرم در مقابل محمدرضا گرایی قرار بگیرد.