31 شهریور جلسه انضباطی فیفا برای بررسی اتفاقات دیدار ایران – لبنان در استادیوم امام رضای مشهد برگزار می‌شود.

احتمال جریمه نقدی + محرومیت تیم ملی از میزبانی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، روند برگزاری آخرین بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی 2022 در استادیوم امام رضای مشهد با حواشی همراه بود. به تعدادی از زنان که برای تماشای این بازی به استادیوم امام رضای مشهد آمده بودند، اجازه ورود به استادیوم داده نشد و برخی از برخوردها با تماشاگران زن موجب پدید آمدن حواشی شد که در نهایت، فیقا را نسبت به چگونگی برگزاری این بازی حساس کرد.

فیفا تاکنون دوبار در این خصوص از فدراسیون فوتبال توضیح خواسته است. به تازگی نیز فدراسیون فوتبال ایران در مهلت تعیین شده، اتفاقات را مورد بررسی قرار داد و توضیحات را به کمیته انضباطی فیفا ارائه کرد.

باید منتظر ماند و دید که کمیته انضباطی فیفا چه تصمیمی دراین‌باره خواهد گرفت. جریمه نقدی و احتمال محرومیت ایران از میزبانی در یکی دو دیدار خانگی وجود دارد! این در حالی است که فدراسیون فوتبال در ماه‌های اخیر تلاش کرد تا به الزامات فیفا در خصوص مسابقات لیگ برتر توجه نشان دهد و به تازگی نیز مقدمات حضور بانوان در بازی‌های لیگ برتر و در استادیوم آزادی مهیا شده است.

گفته می شود فدراسیون فوتبال در توضیحات ارائه شده مدعی شد که قرار نبود دیدار ایران – لبنان با حضور تماشاگران خانم برگزار شود و بلیت‌فروشی در این زمینه صورت نگرفت و حضور آنها در بیرون استادیوم امام رضای مشهد بدون هماهنگی و خودجوش بوده است. در صورتی‌که توضیحات فدراسیون فوتبال برای کمیته انضباطی فیفا قانع‌کننده باشد ممکن است رای محرومیت برای فدراسیون فوتبال ایران در نظر گرفته نشود اما به دلیل شیوه برخورد با تماشاگران خانم احتمال جریمه نقدی برای فدراسیون فوتبال ایران وجود دارد.