مارک آندره تراشتگن تا به این جای فصل بهترین آمار را میان گلرهای لالیگا دارد و امشب در مترو پولی تا نو، ورزشگاه بهترین گلر یک دهه اخیر لالیگا، کار سختی پیش رو خواهد داشت.

تراش تگن، زا مو رای آلمانی در زمین بهترین گلر لالیگا
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا تا به اینجای لالیگا 15 بازی انجام داده و تنها 6 گل دریافت کرده است تا مارک آندره تراشتگن، با اختلاف، بهترین آمار را در میان گلرهای لالیگا داشته باشد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، تراشتگن می‌تواند در پایان فصل عنوان زامورا، یعنی بهترین گلر فصل را به خود اختصاص دهد. تراشتگن در فصل 15-2014 بود که به بارسلونا پیوست و تا زمان حضور کلادیو براوو، تنها در کوپا دل ری و لیگ قهرمانان بازی می‌کرد، ولی از سال 2016 او تبدیل به دروازه‌بان ثابت بارسلونا در لالیگا و دیگر رقابت‌ها شد.

تراشتگن امشب با بارسلونا در ورزشگاه متروپولیتانو برابر اتلتیکو به میدان خواهد رفت. در دیداری که برای بارسا و اتلتیکو اهمیت زیادی دارد. درون دروازه اتلتیکو، یان اوبلاک، بهترین گلر یک دهه اخیر لالیگا، قرار دارد. هر چند در فصل جاری اتلتیکو 14 گل در 15 بازی دریافت کرده، ولی اوبلاک تا به اینجا سابقه کسب پنج عنوان زامورا را در فوتبال اسپانیا دارد و از این حیث همراه با ویکتور والدز و آنتونی رامایتس رکورددار هستند.

تراشتگن در بهترین شرایط بدنی و روحی به این بازی رسیده و حالا با بازنشستگی جرارد پیکه، کاپیتان چهارم بارسا نیز محسوب می‌شود. درخشش تراشتگن در بازی امشب و پیروزی بارسا، فاصله این تیم را در صدر با رئال را به سه امتیاز افزایش خواهد داد. زامورای آلمانی موفق به یک کلین‌شیت دیگر خواهد شد؟