نکته داوری: چرا سون هی ونگ مین ستاره تاتنهام در بازی دیشب تیمش فولام اخراج نشد؟

به شما می‌گوییم چرا داور سون را اخراج نکرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ورزش سه، در بازی شب گذشته تاتنهام - فولام دو چالش مشابه از نظر محل تماس، درست بالای مچ پا به این صورت رخ داد: 

* سون هیونگ مین از تاتنهام مقابل فولام کارت زرد دریافت می کند.بدون دخالت var

* ناتانیل چالوبا بازیکن  فولام در بازی با نیوکاسل  کارت زرد خود را با کارت قرمز عوض کرد، با دخالت var

نکته کلیدی این مبحث در مورد «  نیرو و شدت آن در یک چالش » است.

سون هیونگ مین در حال رسیدن به توپ است.بازیکن حریف قبل از او توپ را دفع می کند و سون هنگام کشش به بدنش بدون نیروی شدید با ساق پای حریف تماس برقرار می کند.کارت زرد برای این چالش سون که ایستاده است و نه در حال یک تکل سُریدنی است نادرست تلقی نمی شود.اما چالوبا بازیکن فولام با سرعت وارد چالش می شود و با نیروی زیاد با مچ پای شان لانگستف بازیکن نیوکاسل تماس برقرار می کند.

در بازی دیشب فولام-تاتنهام هواداران چالشی را می بینند که در آن سون بالای مچ پای حریف را مورد حمله قرار می دهد و همه چیز حاکی از یک کارت قرمز است. اما شواهد در چند سال اخیر از لیگ برتر انگلستان نشان می دهد که این به تنهایی کافی نیست ( محل برخورد-بالای مچ پا ) تا داوران کارت قرمز را از جیب درآورند.

باید یک نیروی بیش از حد در این چالش وجود داشته باشد که سلامتی حریف را به خطر بیندازد.

اگر داوری برای چالشی که بالای مچ پای حریف را مورد هدف قرار می دهد هم کارت قرمز بدهد var آن را به عنوان یک اشتباه تلقی نمی کند.

برای مثال امرسون رویال بازیکن تاتنهام در بازی با آرسنال برای این تکل توسط آنتونی تیلور اخراج شد.تصمیم آنتونی تیلور مبنی بر اخراج امرسون رویال یک تصمیم سخت گیرانه و سنگین است.اما var دخالت نمی کند. کمک داور ویدئویی در صورتی داور را فرامی خواند و یک بازبینی را توصیه می کند که به وضوح کارت اشتباه باشد.

عبدالله عبدالهی- داور ملی و سابق فوتبال