سند جدید منتشر شده که نامه ان ری کز نگریرا، نایب رئیس سابق کمیته داوران، به باشگاه بارسلوناست باعث شده که پای خوان لاپورتا به صورت جدی در این مسئله باز شود.

سند جدید بارسا گیت: پای لاپورتا گیر است (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، فوتبال اسپانیا در چند روز اخیر تحت تاثیر رسوایی جدی و بزرگ بارساگیت بوده که باعث شده حواشی بسیاری درباره رابطه باشگاه بارسلونا با کمیته داوران لالیگا ایجاد شود. 

حالا ال موندو روز گذشته تصویری از فکس جدیدی را منتشر کرده که توسط نگریرا برای باشگاه بارسلونا ارسال شده است. او در این فکس مدعی شده که آنها نمی‌توانند پس از این همه سال همکاری و کارهایی که او برایشان انجام داده و اسرار مشترکی که دارند دست از پرداخت پول به او بردارند. 

نکته جالب اینجاست که او در همین فکس که در تاریخ سوم دسامبر 2018 ارسال شده به این موضوع اشاره می‌کند که ارتباطش با روسای مختلفی از این باشگاه بوده و به صورت خاص از لاپورتا هم نام می‌برد. 

به نظر می‌رسد که این فکس پیش از فکس دیگری که در ابتدا از سوی ال موندو منتشر شد و در آن نسبت به همکاری دو طرف هشدار داده شده بود ارسال شده است. 

نگریرا در این فکس تذکر داده که از سال 2003 همکاری بسیاری با بارسلونا داشته، افرادی را استخدام کرده و تعلیم داده تا نیازهای این باشگاه را رفع کنند و به صورت اختصاصی مشغول کار با آنها بوده و مشورت‌های فنی بسیاری را در لاپورتا، روسل و بارتومئو گذاشته است.

او از این که پرداختی‌های دریافتی‌اش قطع شده نگران و ناراحت است و از بارسا خواسته اعلام کند که این اتفاق صرفا بر اساس اشتباه رخ داده است و چنین مشکلی باید هرچه زودتر رفع شود. 

نکته جالب اینجاست که لاپورتا در طی چند روز گذشته سعی کرده بود که از این اتفاق و رسوایی بزرگ فاصله بگیرد اما انتشار این فکس می‌تواند همه چیز را به صورت جدی تغییر دهد. او بارها تاکید داشت که این ارتباط کاملا قانونی و صرفا بر اساس دریافت مشاوره بوده است. 

تمامی باشگاه‌های حاضر در لالیگا به جز رئال مادرید با انتشار بیانیه‌ای این اتفاقات و رفتارها را محکوم کرده‌ و خواهان بررسی بیشتر آن شدند. گفته می‌شود مبلغ پرداختی از سوی بارسا به نگریرا بیش از هفت میلیون یورو بوده که 1.5 میلیون یورویی آن در سه سال اخیر پرداخت شده است.