مربی فجر پس از شکست مقابل شمس آذر از مطالبات همیشگی تیمش صحبت می کند.

طالبی: فجر سپاسی در شیراز غریب است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش “ورزش سه”، فجر سپاسی ‌و‌ شمس آذر که هر دو از مدعیان صعود به لیگ برتر هستند روز گذشته در نقابل یک دیگر قرار گرفتند و در نهایت شاگردان مهدی رجب زاده سه بر یک شکست خوردند. فرشید طالبی در مورد این دیدار گفت: تقابل دو تیم بالای جدولی بود و ۴ هفته است که با تیم های بالای جدول نقابل داریم و خیلی فشار روی ما آمده بود. می دانستیم بازی سختی داریم و با همه تفاسیر، تدابیر ما این بود بازی رو به جلویی انجام بدهیم ولی به نظر من در نیم فصل اول ما توانستیم حاکم بر توپ و‌ زمین شویم ولی دیروز این شمس آذر قروین بود که توانست تفکرات سرمربی اش را در زمین پیاده کند. به هر حال میزبان و تیم بالای جدولی و از نظر روحی هم در شرایط خوبی قرار گرفته بود. بچه های ما هم  خیلی خوب بودند و زحمتشان را کشیدند. وقتی که شما یک گل را می خوری و گل بعدی را دریافت می کنی کمی تیم می پاشد. قطعا من ایمان داشتم، چون کار های بزرگ را از این بچه ها دیده بودم ولی گل های بدی خوردیم و آن شکنندگی را داریم. باید روی بچه ها کار کنیم. 

وی ادامه داد: ما جوان ترین تیم لیگ را درست کردیم، با توجه به اینکه ۱۷،۱۸ تغییر هم داشتیم. واقعا مدیران باشگاه دارند تمام تلاش خود را می کنند که حمایت کامل را از ما داشته باشند و بچه ها تمام غیرت خود را می گذارند ولی گفتم وقتی که شما نام یک جوان را در مسیر حرفه ای می گذاری باید پای یکسری از عواقبش هم باشی که می تواند آن بی تجربگی ها باشد. من امیدوارم و به ابن بچه ها خیلی اعتقاد دارم، اشکال ندارد این روند ها در زندگی هم اتفاق می افتد منتهی باید زود جمع شود. مطمئنم ما می توانیم  به شرایط ایده آل لیگ برگردیم.

مریی فجر در خصوص رقابت بالا برای رده دومی با وجود برخی مشکلات عنوان کرد: ما دو بخش در شیراز داریم. یک بخش مدیرعامل و هیات مدیره هستند که انصافا‌ نسبت به فجر دارند کمک می کنند، به نوعی اگر بخواهم بگویم فجر سپاسی در شیراز غریب است. ما ۸ هفته داد می زدیم یک زمین چمن به ما بدهند چون بازیکنان ما روی زمین خیلی خوب فوتبال بازی می کنند. چمن در چلنج های غیر از مسئولین فجر قرار گرفته بود و هیچ کس همکاری نمی کند. ما از طرف باشگاه نسبت به سال های قبل مورد حمایت قرار گرفتیم و یک طرف دیگر می شود شهر شیراز. شاید یک روز همه این ها را با ذکر اسامی بیان کنیم. 

طالبی یادآور شد: شمس آذر در نیم فصل اول هم خیلی خوب بود ولی ما زمین خودمان بی نظیر بازی کردیم، دیروز شمس آذر میزبان بود و دارد از امتیاز میزبانی اش استفاده می کند و شک نکنید مسئولین استانی اش می خواهند یک تیم قوی را ارائه بدهند و برای این کار حمایت همه جانبه را می طلبد. برای همین آقای رجب زاده از مشکلات صحبت می کند. زبان ما مو درآورده و وقتی که نمی خواهند ما باید جدا بنشینیم و فکر کنیم. به همان اندازه که همه به دنبال موفقیت ما در شهر شیراز هستند. به همان اندازه خیلی ها منتظر شکست ما هستند. ما یک ذهنیتی داریم، روز اولی که با آقای رجب زاده آمدیم قرآن وسط گذاشتیم، اولین ذهنیت ما این بود بستر پاکی را برای جوان هایی فراهم کنیم که واقعا بیرون ماندند و تک تکشان استعداد هستند و گوشه استان دارند خاک می خورند. ما آمدیم درست کنیم و دیگران هم از قبل زحمت کشیدند. بیرون از بازی خیلی اتفاقات هست که باید جمع شود. با توکل و توسل یک بخش را می توانی درست کنی بقیه اش می شود فوتبال حرفه ای. چیزی به جز هزینه، یکدلی و نگرش حرفه ای معنا پیدا نمی کند.