خیل مار ین، مدیر اجرایی اتلتیکو، برای دومین بار در یک ماه اخیر اظهاراتی تند علیه باشگاه رئال مادرید مطرح کرد.

بیانیه تند دوم مدیر اتلتیکو علیه رئال مادرید
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، دربی مادرید شب گذشته با تساوی 1-1 به پایان رسید؛ درحالی‌که اتلتیکو از دقیقه 65 به دلیل اخراج آنخل کوریا 10 نفره شده بود. کوریا با آرنج به سینه آنتونیو رودیگر کوبید و او را نقش بر زمین کرد تا خیل مانسانو از کارت قرمز خود استفاده کند.

کادر فنی و بازیکنان اتلتیکو به این کارت اعتراض داشتند و دیه‌گو سیمئونه در نشست خبری پس از بازی نیز از تصمیم داور انتقاد کرد. صفحه توییتر باشگاه اتلتیکو هم واکنشی بسیار تند نسبت به کارت قرمز کوریا نشان داد.

میگل آنخل خیل مارین، مدیر اجرایی اتلتیکو، که پس از دربی یک چهارم نهایی کوپا دل ری، با انتشار بیانیه‌ای جنجالی به شدت از حمایت داوران از رئال انتقاد کرده بود، بار دیگر ادعای قبلی خود را تکرار کرد. او گفته بود داوران از رئال مادرید ترس دارند و فشار زیادی روی آنها برای قضاوت در برنابئو وجود دارد.

 

مارین این بار در واکنش به داوری دربی گفت: «اصرار بیش از این دیگر ارزش ندارد. من چند هفته پیش در یک بیانیه، حرف‌هایی زدم و دوباره کلمه به کلمه آن را تأیید می‌کنم. دیروز دوباره همان اتفاقات را شاهد بودیم و این مایه تاسف است. ما همیشه در بازی برابر رئال مادرید و به دلیل فشاری که مدام به تیم داوری وارد می‌شود رنج می‌بریم. منطقی نیست که داوران خطای واضح بازیکن رئال را ببینند، ولی در مقابل نشان دادن کارت قرمز مقاومت کنند، اما خطای ساده بازیکن ما را با کارت قرمز جریمه کنند. جایی برای تفسیر نیست و همه دیدند که اخراج آنخل کوریا غیرمنصفانه بود.»

مارین ادامه داد: «پس از آخرین دربی تصمیم گرفتم نظرم را علنی به اشتراک بگذارم و به همین دلیل انتقادات زیادی از افراد و گروه‌های مختلف دریافت کردم. البته بسیاری نیز با ارسال پیام‌هایی از من حمایت کردند. من به ویژه آن پیام‌هایی را که از سوی متخصصان رسانه و داوران سابق دریافت کردم را دوست داشتم؛ چون آنها بهتر از هرکسی گلایه من از سیستمی ناعادلانه که سعی می‌کند بر تصمیمات افرادی که باید قاضی بی‌طرف باشند، تاثیر بگذارد را درک می‌کنند. ما نمی‌توانیم موارد غیرعادی را عادی‌سازی کنیم. من دیگر اجازه نمی‌دهم که به این موقعیت‌ها عادت کنیم، هرچند متأسفانه سال‌هاست که رسم شده است.»