ارلینگ هالند در نیمه اول بازی امشب سه گل زد تا در عرض 45 دقیقه سرنوشت صعود را رقم بزند.

هالند برای جاودانه شدن عجله دارد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، منچسترسیتی که در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ مقابل لایپزیش به تساوی یک-یک رسیده بود، امشب در دیدار نیمه اول دیدار برگشت با توفان ارلینگ هالند سه گل به حریف زد تا در آستانه صعود قرار بگیرد؛ غول نروژی سیتیزن‌ها هر سه گل تیمش را در این نیمه زد تا یک بار دیگر همه را انگشت به دهان بگذارد.

از همان دقایق نخست می‌شد پی به این نکته برد که هالند امشب قرار است گرد و خاک به پا کند. این را می‌شد از چهره مصمم و دوندگی‌های مداوم او فهمید. ستاره سیتی از لحظه به صدا در آمدن سوت آغاز حتی یک لحظه هم آرام و قرار نداشت و مزد این عطش بالا را با ثبت هت‌تریک در عرض 45 دقیقه گرفت. امشب حتی نیاز نبود توپ به او برسد چون هالند هر جایی که فکرش را بکنید حضور داشت تا گل بزند.

مهاجم آماده این روزهای سیتی اولین گل خود را در دقیقه 22 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند؛ اسلاوکو وینچیچ، داور بازی، این ضربه پنالتی را بعد از بازبینی صحنه‌ای که بازیکن حریف مرتکب خطای هند شده بود اعلام کرد.

در صحنه یادشده ضربه سر بازیکن سیتی به صورت کاملا نامحسوسی به دست بنجامین هنریکس که او هم برای زدن ضربه سر به هوا خاسته بود برخورد کرد. تشخیص برخورد توپ به دست بازیکن لایپزیش بسیار سخت بود، اما داور به کمک VAR و طی تصمیمی سختگیرانه آن را پنالتی اعلام کرد تا ارلینگ هالند با ضربه زمینی و دقیق گل اول تیمش را به ثمر برساند.

ستاره خط حمله سیتی تنها دو دقیقه بعد از این گل توانست گل بعدی را هم وارد دروازه حریف کند. او ریباند شوت زیبای ایلکای گوندوغان را که به تیر خورد با ضربه سر به گل تبدیل کرد.

البته هالند فقط تمام کننده صحنه گل دوم سیتی نبود. مهاجم سیتی در شرایطی که دروازه‌بان حریف قصد شوت کردن توپ داخل محوطه جریمه را داشت با یک پرس سنگین در کار او اختلال ایجاد کرد تا توپ در میانه‌های زمین حریف به بازیکنان سیتی برگردد و به موقعیت گل دوم آنها ختم شود.

این سی‌امین گل هالند در لیگ قهرمانان اروپا بود که او را به یک رکورد جدید رساند. مهاجم 22 ساله نروژی در 25 بازی 30 گل به ثمر رسانده است. این سریع‌ترین زمان ممکن برای رسیدن به 30 گل در تاریخ چمپیونزلیگ است؛ رکوردی که رود فن نیستلروی صاحب آن بود. این مهاجم هلندی بعد از 34 بازی موفق به ثبت 30 گل شده بود.

توفان هالند اما ادامه داشت و قبل از اینکه سوت پایان به صدا در بیاید این بازیکن سومین گل خود را هم وارد دروازه لایپزیش کرد تا پنجمین هت‎تریک این فصلش را ثبت کند. ضربه سر روبن دیاز روی ارسال کرنر کوین دی‌بروین به تیر عمودی دروازه برخور کرد و بعد از طی خط دروازه می‌رفت توسط مدافع لایپزیش دور شود اما هالند حتی آنجا هم حضور داشت تا آخرین زهر خود را در نیمه اول بریزد. او مقابل ضربه بازیکن حریف قرار گرفت تا توپ بعد از برخورد به پایش وارد دروازه شود. سیتی با این نمایش درخشان هالند در مجموع دو دیدار 4-1 از حریف خود پیش افتاد تا خیالش از بابت صعود راحت شود.

هالند در نیمه اول 5 شوت زد که همگی در چارچوب بود و سه مورد آن نیز به گل تبدیل شد. او یک گل خود را با پای راست، یک گل را با پای چپ و دیگری را با ضربه سر به ثمر رساند تا مجموعه‌ای کامل از توانایی‌های گلزنی خود را به نمایش بگذارد و با تنها 22 سال سن، شمار گل‌های خود در چمپیونزلیگ را از ستاره‌هایی چون ساموئل اتوئو و کاکا بیشتر کند.

هالند در نیمه اول 5 شوت زد که همگی در چارچوب بود و سه مورد آن نیز به گل تبدیل شد. او یک گل خود را با پای راست، یک گل را با پای چپ و دیگری را با ضربه سر به ثمر رساند تا مجموعه‌ای کامل از توانایی‌های گلزنی خود را به نمایش بگذارد و با تنها 22 سال سن، شمار گل‌های خود در چمپیونزلیگ را از ستاره‌هایی چون ساموئل اتوئو و کاکا بیشتر کند.

شاید بزرگترین آرزوی لایپزیشی‌ها در بین دو نیمه، تعویض شدن هالند بود. آنها که به نظر می‌رسید باخت را قبول کرده‌اند توان مهار این موجود شگفت‌انگیز را نداشتند اما گواردیولا همچنان او را در زمین نگه داشت تا بعد از اینکه دو گل دیگر زد تعویضش کند. هالند در دقایق 54 و 57 گل های چهارم و پنجم خود و تیمش را به ثمر رساند.

او آخرین گلش را درست لحظاتی قبل از اینکه تعویض شود به ثمر رساند و مشخص نیست اگر قرار بود تا پایان در زمین حضور داشته باشد چه کار می کرد. او در لحظه خروجش از زمین پپ گواردیولا را به آغوش کشید و به شوخی از تعویضش ابراز تعجب کرد. شاید او هم مثل همه هواداران سیتی دوست داشت در زمین بماند و اتفاقی تاریخی را رقم بزند، اما سرمربی اسپانیایی ترمزش را کشید! شاید هم پپ می‌ترسید او را چشم بزنند یا مصدومش کنند.